Wakacyjne destynacje dla fanów visual merchandisingu

295
Źródło: www.dezeen.com

Interesuje Cię visual merchandising, a oczy święcą ci się na widok pięknej witryny sklepowej? Przedstawiamy zestawienie miast, które przyciągają fanów visual merchandisingu oraz miłośników mody.

Barcelona

Źródło: www.globalblue.com

Barcelona jest idealnym miejscem dla fanów visual merchandisingu. Ulica Passeig de Gracia jest pełna eleganckich butików. Przyciąga klientów z zasobnym portfelem. Ulicę Avinyo natomiast odwiedzają młodsi klienci, odważnie bawiący się modą. Znajdziemy na niej dużo małych butików, przeważnie należących do hiszpańskich producentów. Sklepy na ulicy Avinyo oferują szeroki wybór przepięknych ubrań i dodatków, których nie znajdziemy w dużych sieciówkach.

Nowy Jork

Nowy Jork to miasto jak żadne inne. To tu możesz spotkać dzieci biegające w baletkach Tori Burch albo zobaczyć kobiety z przewieszonymi na ramieniu torebkami, które projektanci produkują jedynie na zamówienie.

Na Manhattanie znajdują się najbardziej znane domy mody na świecie, m.in: Saks Fifth Avenue, Bergdorf Goodman czy Barneys New York oraz słynna Piąta Aleja. Wystawy w tych galeriach robią wrażenie – suknie z najlepszych kolekcji haute couture, torebki i buty najsławniejszych projektantów.

Nowojorczycy chcąc uciec od tłumu turystów lubią robić zakupy na Madison Avenue i Soho. Jeśli też szukasz ucieczki od utartych turystycznych szlaków zakupowych, wybierz się do Rare Vintage. Tam znajdziesz unikatowe produkty vintage największych domów mody: Galanos, Dior, Givenchy, Ungaro, Pierre Cardin, Ossie Clark.

Przeczytaj również: Jakie trendy królują w maju?

 

Hongkong

Źródło: www.wcity.com

W Hongkongu nie musimy szukać pięknych witryn sklepowych. To one znajdują nas. Właśnie tutaj znajdziemy trzypiętrowy butik Louis Vuitton przy luksusowej Canton Road. Jest to także raj dla fanów drogich zegarków, a salony Rolex znajdziemy prawie na każdym rogu.

W dzielnicach Tsim Sha Tsui oraz Causeway zobaczymy wszystkie najbardziej znane marki świata. Causeway to dzielnica, którą określa się mianem „zakupowego Grand Central”. Tłumy są tutaj nawet późnym wieczorem. Warto odwiedzić popularną ulicę Yee Wo, na której znajdziemy 13-piętrowy japoński dom handlowy SOGO.

Wiedeń

Źródło: www.bestdesignguides.com

Wiedeń od dawna kojarzony jest z wysoką kulturą i elegancją. Wiedeńskie śródmieście to atrakcyjne miejsce dla sklepów. W czasach monarchii do pierwszej dzielnicy przybywali dworscy dostawcy, sprzedający towary najwyższej jakości.

Obecnie najbardziej luksusowa cześć miasta, gdzie można zapolować na ekskluzywne marki, rozciąga się pomiędzy ulicą Kohlmarkt, pałacem Hofburg, a Kärntner Strasse, tzw. “Złote U”. Ulica Kohlmarkt przyciąga miłośników towarów luksusowych. Tam znajdziemy butiki z pięknymi wystawami takich marek jak: Louis Vuitton, Emporio Armani, Prada czy Yves Saint Laurent.