REKLAMA

Urządzanie stylowej łazienki

REKLAMA

Łazienka to wyjątkowe miejsce w domu. Niby jest pomieszczeniem typowo użytkowym, a jednak każdy chce, by była urządzona ze stylem i klasą. Jak więc pogodzić walory estetyczne i praktyczne przy aranżacji łazienki, czy to w ogóle możliwe?

Rozmiar ma znaczenie

Są łazienki, które zasługują na miano salonów kąpielowych i takie, w których z trudem mieszczą się dwie osoby. W tej dużej możemy postawić nawet stolik i kanapę (najlepiej pokrytą obiciem nieprzepuszczającym powietrza, by mebel nie zawilgotniał), bez trudu zmieścimy wieloosobową wannę i kabinę prysznicową. Nie zabraknie miejsca na meble, pralkę i kosz na pranie. W małej łazience trzeba się mocno nagimnastykować, by zmieścić wszystko, co jest potrzebne. Z pomocą przychodzą tu meble wielofunkcyjne, nieodzowne są sprytne schowki na akcesoria.

Niezależnie od rozmiaru warto pamiętać, że wyposażenie i wystrój łazienki muszą pasować do siebie zarówno stylistycznie, jak i kolorystycznie. Nowoczesne szklane szafki i armatura w stylu retro to niezbyt dobry pomysł.

Zobacz koniecznie więcej porad jak aranżować łazienkę

Chodź, pomaluj mój świat

Chociaż w modzie obecnie jest biel – synonim czystości i dyskretnej elegancji, nic nie stoi na przeszkodzie, by nadać łazience nieco barw. Trzeba jednak pamiętać, że łazienka to pomieszczenie, w którym często odpoczywamy. Ostre, jaskrawe kolory nie będą sprzyjały relaksacyjnym kąpielom. Nawet jeśli zdecydujemy się na odważne zestawienia kolorystyczne, modne szczególnie w nowoczesnych łazienkach, np. zieleń, fiolet i pomarańcz, albo czerwień, żółć i fiolet lepiej zastosować pastelowe wersje tych kolorów.

Wanna wannie nierówna

Niegdyś istniał jeden kształt wanny, zmieniały się jedynie rozmiary, dziś mamy wanny profilowane, owalne, narożne, tradycyjne prostokątne. Wybór jest indywidualną sprawą użytkownika. W małej łazience dobrze sprawdzi się wanna narożna, oszczędza sporo miejsca. Długa, prostokątna lub profilowana wanna potrzebuje nieco więcej miejsca. Wanna owalna to swego rodzaju ozdoba dużych pomieszczeń, tam właśnie prezentuje się najlepiej.

Światło czyni cuda

Jedna żarówka u góry sufitu nie spełni swojego zadania. Innego światła potrzebujemy przy relaksującej kąpieli w pianie – świetnie sprawdzą się kolorowe lampy typu LED lub diody wbudowane w wannę bądź meble. Z kolei przy porannej toalecie ideałem jest podświetlane lustro, przy czym światło powinno jak najbardziej przypominać to dzienne. Jest to szczególnie ważne dla pań robiących sobie makijaż do pracy.

Łazienka to nie miejsce na bibeloty

Choćby to było nie wiadomo jak duże pomieszczenie, lepiej nie przeładować go niepotrzebnymi ozdobami. Jedynym efektem będzie wrażenie nieładu, bałaganu i przypadkowości. Minimalna ilość ozdób nada łazience stylu i charakteru, podczas gdy ich nadmiar sprawi, że łazienka będzie wyglądała kiczowato.

Art. sponsorowany

REKLAMA
REKLAMA
Tagi
REKLAMA
REKLAMA

Newsletter

FASHION BIZNES