Trendy kolorystyczne na wiosnę i lato 2018 – raport WGSN

13896

Czasy się zmieniają, a z nimi kolory. Tonacja coraz bardziej się zaciera, wraz z koncepcją odbierania przez społeczeństwo płci, wieku i okresu w ich życiu. Witamy w nowej erze dwoistości koloru.

Raport prezentuje palety kolorystyczne i wizję trendów WGSN na wiosnę i lato 2018, dołączając plan rozwoju każdego koloru. Każda paleta jest także uzupełniona ciemnymi kolorami, które idealnie wpasowują się w zimniejsze sezony południowej półkuli, sprawiając że to zestawienie jest o znaczeniu globalnym.

Postanowienia sezonowe:

  • Wraca pomarańcz: ponownie pojawia się jako ważny, jasny kolor na sezon wiosna-lato 2018, ewoluując z wcześniejszej popularności, jako bursztynowy oraz koralowy.
  • Świetliste pastele: daleko im od bycia płaskimi kolorami, będą niemal musujące i świetliste, co pozwoli im być doskonałą alternatywą dla neonów.
  • Luksusowe naturalne kolory: bogata paleta naturalnych tonów na sezon wiosna-lato 2018, z ziemistymi, niemalże czerwonymi brązami i beżami podtrzymywanymi żółcią będzie idealnym pokazaniem dwoistości koloru.
  • Młodzieńczy wygląd: tradycyjna koncepcja wieku zanika, zastępuje ją młodzieńcza świeżość. Dla kolorów znaczy to jedno: tony z wigorem oraz skupienie się na łamiących reguły mieszankach.
  • Ciemne tony są ważne dla lata: kontrasty to słowo klucz dla sezonu wiosna-lato 2018, asortymentem ciemnych kolorów łatwiej wydobyć typowe dla tego czasu jasności.

Palety kolorów:

1SLOW FEATURES / Spring Transitional: Ziemiste brązy, zardzewiałe czerwienie i leśny mech stanowią tony dla tej palety. Inspiracją do jej stworzenia były wzajemne zależności pomiędzy przemysłem a naturą. To również symbol łagodnego przejścia z zimy do wiosny.

2KINSHIP / Spring/Mid Spring & Festival: Globalne wpływy kreują palety KINSHIP, w których główną rolę odgrywają czerwienie i żółcie, zwiastujące początek lata. Nieodłączna jest intensywność, która uosabia optymizm nadchodzącego sezonu, wyciszony spokojnymi niebieskimi tonami.

3PSYCHOTROPICAL / Summer/High Summer: Środek lata uderza w nas z nietypową paletą. To płomienne, niemalże syntetyczne jasności z przejaskrawionym tłem, które równoważone są przez spokojne, ciemne i kontrastujące barwy dżungli.

4YOUTH TONIC / Summer Transistional: Ta paleta ukazuje bujność i energię młodości z elektryzującym zestawieniem kolorów. Gama rozciąga się od ciemnej śliwki, do świetlistych pasteli, dostarczając masę możliwości na miksowanie ich pod koniec lata.

Autor: Joanna Porayska