Spotkanie Fashion / WASTE / Sustainability już wkrótce!

285

Już 28 października w warszawskiej Elektrowni Powiśle odbędzie się pierwsze spotkanie pod hasłem Fashion / WASTE / Sustainability. Chętnych wzięcia udziału w tym wydarzeniu zapraszamy do rejestracji.

Czy zdarzyło Ci się wyrzucić lub wydać niepotrzebne ubrania? A Twoim znajomym? Według
Raportu Ellen McArthur Foundation co sekundę wyrzucamy ciężarówkę ubrań … w ciągu doby zapełniamy nimi 1,5 budynku porównywalnego do gabarytów Empire State Building.

Niestety zdarza się to nie tylko konsumentom. Firmy odzieżowe w każdym sezonie
pozbywają się TON niesprzedanych ubrań i akcesoriów oraz odpadów, które powstają przy
produkcji. Dlaczego warto o tym rozmawiać? Bo to gigantyczny problem środowiskowy, o
którym niewiele się mówi, a rozwiązania są potrzebne jak nigdy wcześniej. Pamiętajmy, że przy produkcji każdej z tych rzeczy zużyto określoną ilość wody, energii i emitowano określoną ilość gazów cieplarnianych, a tkaninowe wysypiska śmieci to nic innego jaktoksyczne bomby. I my wszyscy jesteśmy w to wplątani. Czas głośno o tym mówić!

Pomysł na stworzenie cyklu spotkań pt. Fashion/ Change/ Sustainability zrodził się w głowach prawniczki Magdaleny Korol z Instytutu Prawa Mody oraz badaczki i konsultantki ds. zrównoważonego rozwoju Marty Karwackiej właścicielki firmy SENSA i autorki bloga How to Wear Fair. Z wielu dyskusji wynika, że wyzwania z jakimi branża odzieżowa się mierzy to między innymi brak pomysłu na zagospodarowanie odpadów oraz uwarunkowania legislacyjne.

Zapraszamy serdecznie na pierwsze spotkanie pt. Fashion / WASTE / Sustainability, które odbędzie się 28.10.2019 w Elektrowni Powiśle.

Po szczegółowy plan, zapraszamy do naszego KALENDARZA WYDARZEŃ.

Wydarzenie jest bezpłatne. Liczba miejsc ograniczona.
Wypełnij formularz i zapisz się na wydarzenie: TUTAJ