noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
Według nieoficjalnych informacji spółka Shein rozważa przeniesienie IPO z Nowego Jorku do Londynu. Dlaczego?

Shein rozważa możliwość przeprowadzenia IPO w Europie

REKLAMA
REKLAMA
noSlotData

Według informacji przekazanych przez osoby zaznajomionych ze sprawą, spółka Shein rozważa przeniesienie planowanej oferty publicznej z Nowego Jorku do Londynu. Dlaczego?

Przeczytaj również: UOKiK zakwestionował praktyki stosowane przez OLX. Portal zobowiązany do zwrotu pieniędzy

Shein rozważa IPO w Londynie

Założona w Chinach spółka rozpoczęła analizę możliwości przeprowadzenia pierwszej oferty publicznej w Londynie. Powodem są trudności, jakie napotyka w USA. Nieoficjalne źródła sugerują, że mało prawdopodobne jest, by amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wydała Shein zgodę na IPO w Nowym Jorku.

Oczywiście dla Shein preferowaną lokalizacją do rozpoczęcia notowań wciąż są Stany Zjednoczone. Coraz częściej jednak w opinii publicznej pojawiają się głosy świadczące o rosnącym zainteresowaniu spółki innymi rynkami. Oprócz wspomnianego wcześniej Londynu w grę wchodzić mają jeszcze Hongkong i Singapur. Przedstawiciel Shein odmówił udzielenia oficjalnego komentarza.

Przeczytaj również: New Balance z ogromnym wzrostem w 2023 roku. Sprzedaż przebiła 6 mld dolarów

Szanse Shein na IPO w USA

Spółka Shein była w ostatnim czasie przedmiotem kontroli ze strony regulatora odpowiedzialnego za rynek amerykański. Wyniki nie okazały się dla chińskiego podmiotu zadowalające. Na ich podstawie senator Marco Rubio zaapelował do SEC o zablokowanie procesu wejścia Shein na giełdę w Nowym Jorku. Jego zdaniem spółka ujawnia zbyt mało informacji dotyczących działalności w Azji. Na niekorzyść Shein wpływają również, narastające od lat, napięcia handlowe między USA a Chinami.

Shein, będący pionierem w szybkiej modzie, oferujący produkty takie jak koszule i kostiumy kąpielowe za zaledwie 2 USD, złożył w zeszłym roku wniosek o amerykańską ofertę publiczną, której wycena miała wynosić od 80 do 90 mld USD, zgodnie z informacjami od osób zaznajomionych z sytuacją. Jednakże prywatne transakcje pod koniec 2023 roku wyceniły firmę znacznie niżej, na około 50 mld USD.

Zdjęcie główne: mat. prasowy

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES