noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
Debra Perelman, była prezes i dyrektor zarządzająca Revlon.

Odchodzi szefowa kosmetycznego imperium. Czy firma podniesie się po bankructwie?

REKLAMA
noSlotData

Ogromne zmiany w szeregach amerykańskiego giganta makijażowego. Debra Perelman rezygnuje ze stanowiska prezeski, dyrektorki generalnej i członkini zarządu Revlon Group Holdings LLC. 

Revlon potwierdził odejście Debry Perelman, która została była mianowana kobietą prezeską i dyrektorką generalnym marki w 2018 roku. Zgodnie z oficjalnym oświadczeniem, pozostanie ona w strukturach spółki na stanowisku doradcy firmy przez okres przejściowy, aby zapewnić płynne przejście firmy w ręce nowej osoby zarządzającej.

Tymczasowo stanowisko dyrektor generalnej marki zajmie Elizabeth A. Smith, która pełni funkcję przewodniczącej zarządu Revlon od maja 2023 roku.  Wcześniej Smith była prezesem wykonawczym i dyrektorem generalnym Bloomin’ Brands, Inc., przewodniczącą Banku Rezerwy Federalnej w Atlancie oraz prezeską Avon Products, Inc.

“To ekscytujący czas dla Revlon, który jest dobrze przygotowany do kolejnej fazy wzrostu dzięki uproszczonej strukturze kapitału i wsparciu nowych właścicieli. Wraz z zespołem kierowniczym nie mogę się doczekać budowania kultury innowacji w całej organizacji oraz współpracy z naszymi sprzedawcami detalicznymi, dostawcami i partnerami dystrybucyjnymi, aby ponownie rozpędzić nasze kultowe marki” – skomentowała Smith. 

Revlon: od bankructwa po restrukturyzację

Amerykański producent kosmetyków jeszcze kilka lat temu utrzymywał silną pozycję jednego ze światowych liderów. Problemy finansowe wywołane okresem pandemicznym postawiły działalność firmy pod znakiem zapytania. W 2022 roku, kiedy zadłużenie spółki sięgnęło 3,5 miliarda dolarów, firma złożyła wniosek o upadłość.

W kolejnych miesiącach udało się jednak wyciągnąć spółkę z długów. W kwietniu 2023 r. decyzją Federalnego sądu upadłościowego w Nowym Jorku, który zarządził plan reorganizacji firmy, zadłużenie wysokości 2,7 miliarda dolarów zostało wymazane z bilansu, a Revlon pozbył się statusu bankruta. Wszystko za sprawą umowy z wierzycielami, którzy przejęli 98 proc. długów spółki, a w zamian za to stali się współwłaścicielami firmy. Na mocy tej decyzji, władanie nad firmą stracił jej największy akcjonariusz Ronald Perelman, który kontrolował markę przez niemal 40 lat. Odchodząca obecnie ze stanowiska, Debra Peckman, córka byłego właściciela Revlon, została wówczas na swoim stanowisku prezeski.

Przeczytaj również: LuisaViaRoma ogłasza nowego prezesa. Chce umocnić pozycję lidera na rynku mody luksusowej

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES