noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
Poranne nawyki

#CareerMonday: Poranne nawyki, które zwiększą twoją produktywność w ciągu dnia

REKLAMA
noSlotData

Najbardziej produktywni jesteśmy zaraz po przebudzeniu, więc jeśli zaplanujemy odpowiednio poranek, stan też utrzyma się przez znacznie dłuższy czas w ciągu dnia. Podążanie za kolejnymi punktami planu pozwoli nam zaoszczędzić czas i funkcjonować bez stresu czy ryzyka spóźnienia.

>>>Przeczytaj również: Najskuteczniejsze programy, które pomagają w organizowaniu czasu

Poranek idealny

Istnieje ogromna liczba artykułów, z których dowiemy się, jak krok po kroku zorganizować idealny poranek. W rzeczywistości nasze potrzeby się różnią i to, co pomoże jednej osobie, może w ogóle nie sprawdzić się u innej. Nie wyobrażasz sobie lepszego rozpoczęcia dnia niż trening? Niektórzy wolą poczekać z nim do wieczora, a rano zostać w łóżku tak długo, jak to tylko możliwe. Możesz sprawić, by twoje poranki stały się możliwie najbardziej produktywnie, ale do tego potrzebujesz odrobiny determinacji i dobrej organizacji. Jeśli zastosowanie się do twojego indywidualnego planu wydaje się na razie za trudne, zacznij od wdrażania po jednej rzeczy w określonych odcinkach czasu, na przykład co tydzień.

Mimo że zwykle łączy się ludzi sukcesu ze wczesnym wstawaniem, nie oznacza to, że obudzenie się nieco później przekreśla szansę na udany dzień. Najważniejsze jest działanie zgodne z zegarem twojego ciała – nie zmuszaj się do wstawania o 5, jeśli nie zdarza ci się zasypiać przed północą. Zaspokojenie zapotrzebowania na sen wydaje się rozsądniejsze niż opuszczanie łóżka kilka godzin przed odpowiednim przygotowaniem ciała.

Na początku każdego dnia lub pod koniec poprzedniego poświęć kilka minut na zastanowienie się i zapisanie na kartce rzeczy, którymi chciałbyś się zająć. Bez jasnego harmonogramu istnieje ryzyko, że nie uda ci się zrobić właściwie nic istotnego dla własnego rozwoju. Postaraj się ocenić swoją efektywność realistycznie zamiast niepotrzebnie wydłużać listę, której i tak nie ukończysz. Do ustalenia priorytetów możesz użyć intuicji lub macierzy Eisenhowera: 1 (ważne i pilne), 2 (ważne, ale nie pilne), 3 (nieważne, ale pilne), 4 (nieważne, niepilne).

źródło: bisouselle.com

Słuchaj swojego ciała

Nasze pomysły na zaplanowanie poranków mogą się różnić, ale o jednym powinien pamiętać każdy bez wyjątku. Przede wszystkim musimy upewnić się, że nasze ciało na pewno się obudziło i jest gotowe do rozpoczęcia dnia. Nawet jeśli nie interesujesz się tematem medytacji, musisz wiedzieć, że spokój i dobre samopoczucie są motorem napędowym twojego sukcesu.

Medytacja kojarzy się wielu osobom z rozluźnieniem, jednak ostatecznie może ona pobudzić cię bardziej niż poranna kawa. Po dwudziestu minutach medytacji pojawiają się wszystkie endorfiny, które w naturalny sposób dodają energii. Swoboda i zrównoważenie sprawią, że łatwiej będzie ci stawić czoła wszystkim niedogodnościom, takim jak chociażby korek w drodze do pracy.

Istnieją aplikacje, które pomagają w zachowaniu życiowej równowagi i pokazują, jak uczynić zdrowe nawyki częścią codziennej rutyny. Jedną z nich jest Calm, która skupia się na medytacji, śnie, relaksie i prawidłowym oddechu. Narzędzie to pomaga rozpocząć dzień bez stresu i napięcia. Jeśli masz spotkanie o 9, pobierz Calm i przekonaj się, czy zauważysz zmianę. Podobną aplikacją jest Headspace, dzięki której upewnisz się, czy medytujesz tak, jak powinieneś. Pokaże ci ona, jak robić to we właściwy sposób, czerpiąc maksimum korzyści, których być może nie dostrzegałeś wcześniej. Kolejnym pomocnym narzędziem mogą okazać się podcasty medytacyjne. Praca w mieście nieuchronnie wiąże się z wysokim natężeniem hałasu, dlatego spokojne dźwięki w domu czy w samochodzie mogą wpłyną korzystnie na twoje samopoczucie.

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES