noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
W dwunastym miesiącu ubiegłego roku skonsolidowanego przychody VRG wyniosły 192 mln zł. Oznacza to ich wzrost rok do roku o 9,6 proc., poinformowała grupa we wstępnych szacunkach.

Polski gigant odnotował ponad 7-proc. wzrost przychodów

REKLAMA
REKLAMA
noSlotData

W listopadzie przychody VRG wzrosły rok do roku o 7,4 proc. Zgodnie z komunikatem opublikowanym przez spółkę ich poziom wyniósł 111,3 mln zł. Narastająco od początku roku spółka wypracowała 1,1 mld zł przychodu (+ 0,7 proc. rdr).

Przeczytaj również: Agnieszka Pruchnik i Sylwia Jaskulska z Answear.lab „Nasz wyróżnik to nie tylko inspirujące kolekcje limitowane, ale przede wszystkim inicjatywy prospołeczne mające na celu wsparcie kobiet” [wywiad]

Spółka VRG – poziom sprzedaży

Spółka VRG w swoim portfelu odzieżowym posiada takie marki, jak Vistula, Bytom, Wólczanka, Deni Cler. W listopadzie przychody ze sprzedaży z tego segmenty wyniosły 55,7 mln zł, czyli były wyższe od zeszłorocznych o 1,8 proc. W okresie od początku roku do końca listopada osiągnęły poziom 521,6 mln zł, spadając tym samym rok do roku o 9,6 proc. Przychody ze sprzedaży zrealizowane w segmencie jubilerskim (marka W.KRUK) wyniosły w listopadzie 55,5 mln zł i były wyższe rdr o 18,6 proc. W ujęciu narastającym ich wartość to około 585 mln zł (+ 12,2 proc. rdr).

Przeczytaj również: Jedna z ulubionych marek odzieżowych Polek zmniejsza ilość salonów stacjonarnych

Spółka VRG – sprzedaż internetowa

W jedenastym miesiącu bieżącego roku sprzedaż z online ukształtowała się na poziomie 14,5 mln zł. Rok do roku wzrosła ona o 26,9 proc. Od początku roku narastająco wyniosła ona 111 mln zł (- 21,1 proc. rdr). Skonsolidowana marża ze sprzedaży spółki w listopadzie osiągnęła 53,4 proc. (- 1,7 pp. rdr). Narastająco wyniosła ona 54,3 proc. (0,7 pp. rdr).

Przeczytaj również: Redaktorki mody pokochały te torebki. To idealny model na zimę

Zdjęcie główne: mat. prasowy

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES