Prowadzenie własnego biznesu wymaga podejmowania różnych decyzji ważnych dla jego rozwoju – i to bez względu na to, czy jest to niewielki salon fryzjerski, osiedlowy sklep z odzieżą czy duży butik z kolekcjami markowych projektantów. Dla wielu przedsiębiorstw z branży fashion & beauty bardzo istotnym krokiem we wprowadzaniu zmian biznesowych staje się obsługa transakcji bezgotówkowych, a do tego potrzebny jest odpowiedni terminal płatniczy.
Przeczytaj również: Inflacja najniższa od dwóch lat. PKB w górę
Materiał sponsorowany
Wybór terminala płatniczego dla każdej firmy – także z branży fashion & beauty – jest bardzo ważną decyzją biznesową. Przedsiębiorstwa działają na różnych rynkach, mają odmienną specyfikę funkcjonowania, a ich klienci oraz właściciele – odmienne potrzeby. Choć w pierwszej chwili może się wydawać, że wybór modelu urządzenia do przyjmowania płatności kartą to drugorzędna sprawa, to jednak jest to mylne przekonanie – każdy terminal ma swoje charakterystyczne cechy i przez to pasuje do innego typu działalności.
Rodzaje terminali płatniczych – inny do butiku, inny do salonu beauty
Prowadzisz własny biznes w branży fashion albo beauty? Chcesz rozwijać firmę, wychodzić naprzeciw oczekiwaniom klientów i zwiększać przychody? Sprawdź, jaki terminal kart płatniczych będzie najlepiej pasował do Twojej działalności!
- Terminal stacjonarny – wymaga ciągłego podłączenia do źródła zasilania, dzięki czemu jest stale gotowy do pracy. Można go zintegrować ze stosowanym w danej firmie systemem kasowym, co pozwala wyeliminować konieczność ręcznego wpisywania sumy transakcji. Sprawdzi się w firmach, gdzie płatności przyjmuje się w jednym miejscu – np. w salonie kosmetycznym, w którym klientki płacą w recepcji.
- Terminal bezprzewodowy (mobilny) – wyposażony jest w baterię, która po pełnym naładowaniu działa nawet do 12 godzin. Terminale mobilne są mniejsze i bardziej kompaktowe niż terminale stacjonarne – można je wybrać do salonów fryzjerskich, w których klientki chcą płacić za usługi bezpośrednio przy fotelu albo w sklepach odzieżowych z kilkoma stanowiskami kasowymi.
- PINpad kasowy – to rodzaj niewielkiego terminala, który podłącza się do kasy fiskalnej – dzięki temu również nie ma już konieczności ręcznego wpisywania kwoty transakcji. Ze względu na swoje wymiary PINpad kasowy sprawdzi się wszędzie tam, gdzie powierzchnia jest ograniczona, np. w niewielkich osiedlowych sklepach odzieżowych.
- Telefon jako terminal – jest to aplikacja mobilna typu softpos pobierana na telefon, umożliwiająca przyjmowanie płatności bezgotówkowych (także tych powyżej 100 zł, wymagających zatwierdzenia kodem PIN). Będzie to dobre rozwiązanie dla indywidualnych pracowni krawieckich, osób ręcznie wytwarzających unikatową biżuterię albo kosmetyczek świadczących usługi w domach klientek.
Program Polska Bezgotówkowa – darmowy terminal dla Twojej firmy
Chcesz rozpocząć obsługę płatności bezgotówkowych w Twojej firmie na preferencyjnych warunkach? Sprawdź możliwości, jakie daje Ci Program Polska Bezgotówkowa! Ma on na celu popularyzację płatności bezgotówkowych w Polsce, oferując małym i średnim firmom dostęp do terminali płatniczych za darmo – przez rok lub do momentu osiągnięcia 100 tys. zł obrotu. Cieszy się on ogromną popularnością wśród przedsiębiorców w naszym kraju – od jego inauguracji dołączyło do niego ponad 408 tysięcy firm, które otrzymały ponad 560 tysięcy urządzeń*.
Aby dołączyć do Programu Polska Bezgotówkowa należy wejść na stronę PolCard.pl i wypełnić formularz kontaktowy. W trakcie rozmowy ekspert PolCard from Fiserv wyjaśni warunki udziału w Programie i pomoże wybrać model terminala, który najlepiej odpowiada potrzebom Twojego biznesu. Po dopełnieniu formalności, urządzenie zostanie zainstalowane w Twojej firmie w ciągu dwóch dni roboczych. Do programu mogą zgłosić się przedsiębiorstwa, które przez ostatnich 12 miesięcy nie korzystały z terminali płatniczych.
Obsługa płatności bezgotówkowych może przyczynić się do rozwoju każdej firmy, a wybór odpowiedniego terminala płatniczego ma w tej kwestii kluczowe znaczenie.
* Polska Bezgotówkowa kończy 2022 rok miliardową transakcją. Źródło: https://polskabezgotowkowa.pl/aktualnosci/polska-bezgotowkowa-konczy-rok-2022-miliardowa-transakcja. Dostęp: 19.10.2023.
Zdjęcie główne: mat. partnera
Przeczytaj również: Polacy już w październiku zaczynają kupować świąteczne prezenty [badanie]