noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Najlepsze sneakersy pierwszego kwartału 2018 roku

REKLAMA
noSlotData

Sneakersy – początkowo stworzone do uprawiania przeróżnych sportów, nieodwracalnie podbiły ulice i wybiegi. Uwielbiane przez modelki, ikony stylu, fanów wygody i street stylu. Przedstawiamy modele sneakersów, które skradły serca, rankingi sprzedaży i przodują na listach najcenniejszych butów na świecie.

W dniu premiery nowego modelu sneakersów fani mody z całego świata ustawiają się w gigantycznych kolejkach lub wyczekują z niecierpliwością przy komputerach, by mieć możliwość zakupu najnowszego modelu. Ze względu na ograniczoną liczbę limitowanego produktu, niekażdy jest w stanie dostać wymarzoną parę. Prestiż niedostępnych sneakersów napędził globalny rynek odsprzedaży butów, który wart jest dziś aż 6 miliardów dolarów.

StockX to pierwszy na świecie internetowy rynek papierów wartościowych dla sneakersów na żądanie. Obsługuje tylko buty pochodzące z niewykorzystanych zapasów detalicznych, czyli nigdy nieużywanych ani nienoszonych. Spakowane do kartonu zaraz po zakupie i oryginalnie zasznurowane przez producenta. Charakter rynku wymaga ustandaryzowanego towaru z jego jasnym nadawcą – wyjaśnia Josh Luber, dyrektor generalny StockX.

StockX wraz z portalem High Snobiety, stworzył analizę sprzedaży sneakersów w pierwszym kwartale 2018 roku.

Najcenniejsze sneakersy

W rankingu najcenniejszych sneakersów pierwszego kwartału 2018 roku specjaliści wzięli pod lupę modele butów, sprzedanych za najwyższą kwotę.

Pierwsze miejsce zajął niezastąpiony mistrz street style’u Virgil Abloh i jego projekt Jordan 1 Retro High Off-White White. Sneakersy wydane na początku marca 2018 roku sprzedane zostały za kwotę 1,771 dolarów. Był to najbardziej wyczekiwany model tego roku.

Źródło: www.hypebeast.com

Na drugim miejscu ulokował się model Adidas Y-3 Runner 4D Black White sprzedany na StockX za sumę 1,744 dolarów, którego jedynie kilka setek par udostępniono do sprzedaży.

Źródło: www.hypebeast.com

Ostatnie miejsce na podium przyznano modelowi Balenciaga Triple S Mr. porter Neon Green.

Źródło: www.esquire.com

 

>>>Przeczytaj również: # Career Monday: Virgil Abloh – od DJ-a, do najgorętszego nazwiska w świecie mody

 

Najlepiej sprzedające się sneakersy

Najczęściej kupowane sneakersy na StockX to Black Cement Air Jordan 3.

Źródło: www.kicksonfire.com

Marka Nike niepodważalnie podbiła rynek sprzedaży sneakersów, zajmując każdą pozycję na liście najlepiej sprzedających się butów według StockX. Za sukcesem Nike stoją z pewnością odpowiednie strategie sprzedaży. Produkcja na szeroką skalę i ogólna dostępność produktu połączona z prestiżem limitowanych modeli tworzy idealne podłoże dla sukcesu marki. Warto zauważyć, że jest to dopiero wynik pierwszego kwartału 2018 roku.

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES