noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Najpopularniejsze sneakersy tego sezonu

REKLAMA
noSlotData

Sportowe sneakersy od kilku sezonów nie znikają z wybiegów i ulic największych miast. Połączenie sportu i wygody na co dzień zadomowiło się z nami na dobre, sprawiając, że sportowe obuwie to jedno z tych, jakie najchętniej widzimy w swoich szafach.

Cechy najbardziej topowych modeli zmieniają się z biegiem czasu, o czym świadczą kolejne modele zdobywające popularność w sieci. Obecnie triumfy święcą buty na masywnej, przerysowanej podeszwie. Platforma Lyst, na postawie zachowań internetowych klientów, wygenerowała zestawienie najczęściej wyszukiwanych sportowych sneakersów.

>>> Zobacz również: Raport Lyst: 10 najgorętszych marek

Jak podają dane modowej wyszukiwarki, sportowych sneakersów poszukuje miesięcznie ponad milion internautów. W ciągu tygodnia, ich popularność osiągnęła 17 tysięcy wyszukiwań. Jakie są zatem marzenia fashionistów z ostatnich tygodni? Poznajcie pierwszą piątkę.

Listę najpopularniejszych obecnie sneakersów otwiera model od Alexandra McQueena. Te oversizowe buty z pozoru przypominają standardowe sportowe obuwie (nie możemy się pozbyć wrażenia, że mogły być lekko zainspirowane kultowym modelem Stan Smith), jednak wyróżnia je masywna, wysoka podeszwa. Liczba wyszukiwań tych białych sneakersów wzrosła na początku tego roku aż o 146,6%.

https://www.instagram.com/p/BQK604FlKsK/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=embed_loading_state_control

Drugie miejsce na podium zajmuje propozycja stworzona wprost dla miłośników błyskotek. Gucci Flashtreck Sneakers, bo o nich mowa, przyciągają wzrok ozdobnymi paskami wyszytymi kolorowymi kryształkami. Oczywiście nie obyłoby się tu również bez supermodnej masywnej podeszwy. W ciągu jednego tygodnia, Lyst zanotował niemal 4 tysiące prób wyszukania tego modelu. Zakup Gucci to jednak opcja dla osób z zasobnym portfelem – te sneakersy to najdroższy model w rankingu, za który zapłacić trzeba niemal 1600 dolarów.

https://www.instagram.com/p/Bmd4lJJjEBY/

Trzecie miejsce zajmują słynne sneakersy od Balenciagi. Świat mody oszalał na punkcie Triple S w ubiegłym roku, czyniąc je najczęściej wyszukiwanym obuwiem w 2018. Kultowe już buty Balenciagi były właściwie jednym z pierwszych modeli, jakie zapoczątkowały modę na tak zwane daddy shoes i jak widać, mają w sobie „to coś”, że zachwycają do dziś.

https://www.instagram.com/p/BpjzNC9gH2B/

Na kolejnym miejscu ponownie Gucci. Tym razem jednak z nieco mniej przerysowanym modelem. Sneakarsy  z ozdobnymi wyszyciami były wyszukiwanie ostatnio za pośrednictwem Lyst ponad 2500 razy.

https://www.instagram.com/p/BqiIFiMhFhR/

Stawkę 5 najpopularniejszych modeli zamyka (ponownie) Balenciaga, jednak z modelem Speed. Przerysowana podeszwa pozostaje podobna jak w poprzednim fasonie proponowanym przez dom mody, jednak w tym przypadku znacznie zmienia się cholewka – tym razem dopasowana, przypominająca skarpetę. Obuwie to osiągnęło ponad 3800 wyszukiwań i aktualnie jest niezwykle trudne do zdobycia – na stronie Balenciagi od pewnego czasu widnieją jako „wyprzedane”.

https://www.instagram.com/p/BeiBX1hHpU0/

 

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES