Największe kontrowersje podczas tegorocznej MET Gala

277
Źródło: thesource.com

Tegoroczna MET Gala odbyła się pod hasłem Heavenly Bodies: Fashion and the Catholic Imaginations. Od czasu ogłoszenia motywu przewodniego spodziewano się wielu kontrowersji związanego z tematem. I faktycznie nie obeszło się bez szeroko komentowanych wydarzeń. 

Madonna

Znana od lat z kontrowersyjnego stylu oraz skandali Madonna wystąpiła na gali i zaśpiewała w habicie franciszkańskim. Trudno wyobrazić sobie bardziej trafnego wyboru artystki wydarzenia, która kilkanaście lat temu wzbudziła w wielu oburzenie nagrywając piosenkę i teledysk do utworu Like a Prayer. Wielu internautów było oburzonych, a na Twitterze wybuchła dyskusja na temat tegorocznego tematu gali.

https://twitter.com/natzzoweird/status/993729484451823616?ref_src=twsrc%5Etfw&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.wprost.pl%2Fswiat%2F10123169%2Fkatolicy-oburzeni-strojami-rihanny-i-innych-gwiazd-to-bluznierstwo.html&tfw_site=TygodnikWPROST

Selena Gomez

Selena Gomez wywołała z kolei masę komentarzy nie swoim strojem, a… twarzą. Internauci chwilę po publikacji zdjęć z MET Gali zaczęli zastanawiać się, dlaczego młoda gwiazda postawiła na ten makijaż i nadmiar samoopalacza. Internet pełen jest już od memów z artystką w roli głównej.

https://www.instagram.com/p/Bih-DDeBfKb/?tagged=selenagomez

Elon Musk i Grimes

Elon Musk i Grimes po raz pierwszy ujawnili swój związek i pokazali się razem na czerwonym dywanie, co wywołało niemałe zamieszanie. Na gali pojawiła się również była dziewczyna milionera – Amber Heard, która na MET Gali 2018 pozowała sama. Na Instagramie powstał już nawet profil poświęcony nowej parze.

Rihanna

Rihanna pojawiła się na gali w stroju inspirowanym tym, w którym od wieków pojawiają się kolejni papieże. Od razu po opublikowaniu zdjęć, internet zapełniły memy z artystką w roli głównej. Czy przekroczyła granice?

caught by @dennisleupold

A post shared by badgalriri (@badgalriri) on