MET Gala 2017 to teatr kreacji poświęcony twórczości Rei Kawakubo

970
Rihanna MET Gala, Fot. Getty Images

Tegoroczna wystawa inaugurowana podczas MET Gali, czyli jednego z najważniejszych wydarzeń modowych na świecie, jak co roku ściągnęła tłumy gości i celebrytów z całego świata. Wszystkie oczy były skierowane na prace Rei Kawakubo, dyrektor kreatywnej marki Commes des Garçons.

Po raz pierwszy w od 1983 roku imprezy kolekcja przedstawia prace tylko jednego artysty. Ostatnim razem taką szansę dostał sam mistrz Yves Saint Laurent.

120 kreacji zaprojektowanych przez japońską artystkę to kolektyw jej prac wykonanych dla domu mody Commes des Garçons od 1981 roku, czyli od początku jej kariery w firmie, aż do dziś. Wystawa jest skoncentrowana na kolekcjach womenswear.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Polka projektująca dla Ralpha Laurena, Ann Taylor czy Donny Karan. Wywiad z Mariolą Przetakiewicz

Dlaczego Rei Kawabuko

Wybór osoby Rei nie jest przypadkowy, wręcz przeciwnie. Kawabuko zasłużyła na takie wyróżnienie przede wszystkim dzięki swojemu innowacyjnemu podejściu do mody, ale i niezwykłej skromności. Rei rzadko pokazuje się publicznie i prawie nigdy nie udziela wywiadów. Jak dowiadujemy się z wywiadu udzielonego przez męża Rei i prezesa marki Adrian Joffe dla New York Times Interview projektantka nigdy wcześniej nie była nawet zaproszona na MET Galę. Wybranie jej osoby na temat przewodni przyszłorocznej wystawy jest bezpośrednio inicjatywą samej Anny Wintour.

Gala ma miejsce raz do roku i odbywa się w pierwszy poniedziałek maja. Wydarzenie nadzoruje Katy Perry, Pharrell Williams i Anna Wintour, a Rei Kawakubo zajęła w tym roku honorowe miejsce obok nich.

Wystawę będzie można podziwiać od 4 maja 2017 roku w Nowym Jorku.

Autor: Urszula Wiszowata

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Gucci posądzony o plagiat przez… studenta!

BRIE LARSON, Fot. David-Fisher/ REX/ Shutterstock
BRIE LARSON, Fot. David-Fisher/ REX/ Shutterstock
CAROLINE KENNEDY, Fot. Evan Agostini Invision/ AP
CAROLINE KENNEDY, Fot. Evan Agostini Invision/ AP

OGLĄDAJ DALEJ…