noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Net-a-Porter nazywa Magdę Butrym największą niespodzianką tego roku

REKLAMA
noSlotData

Magda Butrym jest teraz bez wątpienia najpopularniejszą polską projektantką za granicą. Rzadko udziela wywiadów, nie bywa na salonach, po prostu kreuje w swoim mały atelier. Jej praca opłaciła się bo dziś projektantka jest najlepszym debiutem Net-a-Porter tego roku. 

Swoją karierę Magda zaczynała u boku Joanny Przetakiewicz i współtworzyła La Manię. Następnie w sierpniu 2014 roku z partnerem otworzyła własny biznes pod nazwą Portofino, jednocześnie będąc częścią La Manii. Po roku jednak Portofino zniknęło, a Magda zaczęła razem z Joanną Przetakiewicz pracować nad pierwszymi kolekcjami La Mania. Po trzech latach Panie rozstały się a Magda stworzyła kolekcję pod swoim nazwiskiem, która mimo, że nie miała jeszcze sklepu stacjonarnego, ani nawet internetowego, prawie wyprzedała się. To chyba największy sukces, a kluczami do niego są prostota, jakość i wyrafinowanie. Tkaniny sprowadza z Włoch, ale mnóstwo elementów, jak skórzane frędzle, czy swetry są robione ręcznie przez polskich rzemieślników.

Dziś nazwisko Magdy jest powszechnie znane w świecie wielkiej mody. Jej rzeczy noszą Kim Kardashian, Heidi Klum, Gisele Bundchen i wiele innych. Nic więc dziwnego, że Magda odnosi taki sukces na najbardziej ekskluzywnej platformie e-commerce na świecie.

Autor: Ula Wiszowata

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES