Net-a-Porter nazywa Magdę Butrym największą niespodzianką tego roku

1016
źródło: shop.magdabutrym.com

Magda Butrym jest teraz bez wątpienia najpopularniejszą polską projektantką za granicą. Rzadko udziela wywiadów, nie bywa na salonach, po prostu kreuje w swoim mały atelier. Jej praca opłaciła się bo dziś projektantka jest najlepszym debiutem Net-a-Porter tego roku. 

Swoją karierę Magda zaczynała u boku Joanny Przetakiewicz i współtworzyła La Manię. Następnie w sierpniu 2014 roku z partnerem otworzyła własny biznes pod nazwą Portofino, jednocześnie będąc częścią La Manii. Po roku jednak Portofino zniknęło, a Magda zaczęła razem z Joanną Przetakiewicz pracować nad pierwszymi kolekcjami La Mania. Po trzech latach Panie rozstały się a Magda stworzyła kolekcję pod swoim nazwiskiem, która mimo, że nie miała jeszcze sklepu stacjonarnego, ani nawet internetowego, prawie wyprzedała się. To chyba największy sukces, a kluczami do niego są prostota, jakość i wyrafinowanie. Tkaniny sprowadza z Włoch, ale mnóstwo elementów, jak skórzane frędzle, czy swetry są robione ręcznie przez polskich rzemieślników.

Dziś nazwisko Magdy jest powszechnie znane w świecie wielkiej mody. Jej rzeczy noszą Kim Kardashian, Heidi Klum, Gisele Bundchen i wiele innych. Nic więc dziwnego, że Magda odnosi taki sukces na najbardziej ekskluzywnej platformie e-commerce na świecie.

Autor: Ula Wiszowata