Pokaz Macieja Zienia: Kasia Warnke na scenie i muzyczne inspiracje

1006
Zdjęcia: Filip Okopny/ Fashion Images

 Maciej Zień zaprezentował swoją najnowszą kolekcję na sezon jesień-zima 2018/19.  Niebanalny pokaz i spektakl pod nazwą Under Pressure zgromadził tego wieczoru największe gwiazdy i media. Na scenie wystąpiła również muza projektanta – aktorka Kasia Warnke.

Wieczór 16 lutego należał do jednego z najbardziej znanych polskich projektantów. Pokaz został zainspirowany utworem Freddie’go Mercury’ego i Davida Bowie. Jest to nawiązanie do życia pod presją, która jest znakiem naszych czasów.

Wydarzenie odbyło się w Studio Tęcza, gdzie pojawiły się znane osobistości ze świata show-biznesu i mediów min. Aneta Kręglicka, Małgorzata Kożuchowska, Danuta Stenka, Maja Ostaszewska, Agnieszka Dygant, Edyta Herbuś, Monika Olejnik, Karolina Szostak oraz Maffashion.

>>> Przeczytaj również: Slow fashion w wydaniu Gino Rossi

Prezentacja kolekcji została połączona ze spektaklem wyreżyserowanym przez Michała Maternę, w którym rolę główną odegrała aktorka Kasia Warnke wraz z Maciejem Zieniem. Pokaz rozpoczął się od wyświetlenia wideo, które pokazuje bezbronną dziewczynę, zaatakowaną przez grupę dresiarzy, a zakończył się niezwykłą sceną, przedstawiającą nagą aktorkę, ubieraną przez projektanta na żywo, na oczach widowni. Suknia muzy wykonana została z połyskującego jedwabiu, na którą nałożono metalową siatkę bogato wysadzaną kryształami Swarovskiego. Po krótkim artystycznym wstępie na wybiegu pojawiły się modelki, prezentując kunsztownie wykonane suknie. W kolekcji dominowały jedwabne muśliny, delikatne tiule, żorżety, szyfony oraz organzy. Kreacje były ozdobione misternie wykonanymi haftami, zdobieniami z pereł, dżetami, koronkami oraz cekinami. W kolekcji dominowała przydymiona, stonowana kolorystyka z akcentami w postaci żółci i różu. Sylwetki z pokazu dopełniały akcesoria: buty Baldowski z kolekcji zaprojektowanej przez Macieja Zienia oraz biżuteria Tatami.

Zdjęcia: Filip Okopny/ Fashion Images