Dlaczego Louis Vuitton został pozwany przez producenta zabawek?

474
źródło: fashionweekdaily.com

Dom mody Louis Vuitton został pozwany przez kanadyjskiego producenta zabawek, MGA Entertainment. Twórca zabawkowej torebki-kupy sprytnie wykorzystał prawo autorskie, chcąc w ten sposób bronić się przed pozwem francuskiego giganta. 

Pooey Puitton to torebka dla dzieci w kształcie kupy emoji. Zabawka kosztuje prawie 60 dolarów, a w swoim środku kryje proszki, które po zmieszaniu z wodą, tworzą substancje służące do kreatywnej zabawy.

Co więc wspólnego ma torebka w kształcie kupy z francuską marką? Okazuje się, że wiele. Zabawka (pomijając oczywiście jej kształt) do złudzenia przypomina torebkę Louis Vuitton. Nazwa również nie brzmi obco.

Aby chronić się przed ewentualnym pozwem ze strony domu mody, producent sam postanowił skierować sprawę do sądu. Tym samym, firma MGA Entertainment  chce dowieść, że konsumenci nie będą mylić kultowych torebek Louis Vuitton z produkowaną przez nich zabawką.

Firma zaprzecza również, że w jakikolwiek sposób naruszyła prawa do własności intelektualnej Louis Vuitton. Co więcej, sugeruje, że zabawka ma być parodią luksusowych dóbr. Jak donosi portal Business of Fashion, w pozwie można przeczytać, że torebka ma krytykować lub komentować bogatych i sławnych oraz ich ostentacyjną konsumpcję.

>>> Zobacz również: Zespół Nirvana pozywa Marca Jacobsa

źródło: youtube.com