Rusza trzecia edycja Łódź Young Fashion!

219

Kolejna, trzecia już edycja największej polskiej imprezy modowej dla młodych projektantów odbędzie się w dniach 22-26 października 2019 w Łodzi.

Łódź Young Fashion to współtworzone przez miasto Łódź oraz Akademię Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi wydarzenie promujące młodych, obiecujących kreatorów mody z całego świata.

Tegoroczna edycja wydarzenia zaplanowana została na 22-26 października 2019. W ramach bogatego programu imprezy w Akademii Sztuk Pięknych oraz w wielu innych miejscach w Łodzi zostaną zaprezentowane różnorodne oblicza mody i sztuki. Pięć dni konkursów, warsztatów oraz imprez o charakterze międzynarodowym otworzą debiutantom drogę do realizacji marzeń.

Międzynarodowy konkurs Łódź Young Fashion Award 2019

Najważniejszym wydarzeniem projektu Łódź Young Fashion 2019 będzie konkurs Łódź Young Fashion Award, który adresowany jest do młodych projektantów, urodzonych po 1989 roku. Hasło przewodnie tegorocznej edycji to Metropolis (Metropolia). Laureat otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 30 000 euro ufundowaną przez miasto Łódź oraz prestiżową statuetkę Manequine 2019.

Ogólnopolski konkurs dla młodych projektantów Złota Nitka 2019

Impreza połączy także trzy odbywające się już wcześniej w Łodzi wydarzenia: Galę Dyplomową ASP, Bra Day, czyli Breast Reconstruction Awareness Day oraz ogólnopolski konkurs dla młodych talentów Złota Nitka 2019. Jego laureat otrzyma nagrodę w wysokości 30.000 złotych oraz możliwość zaprezentowania swojej kolekcji podczas finałowej rywalizacji w konkursie Łódź Young Fashion Award 2019. Motyw przewodni Złotej Nitki to w tym roku przyszłość.

Główne wydarzenia odbędą się w Centrum Promocji Mody, natomiast imprezę, po raz drugi, zainauguruje pokaz Politechnika Fashion Show, który odbędzie się w Zatoce Sportu Politechniki Łódzkiej. Pokazom tradycyjnie towarzyszyć będą liczne wystawy, wykłady, odbywające się na ASP oraz w różnych częściach miasta. Szczegółowe informacje zostaną podane na początku września.

>>> Zobacz również: Career Monday: Jak zrobić dobre pierwsze wrażenie w nowej pracy?