Chiara Ferragni zebrała ponad 4 miliony euro na walkę z koronawirusem

385
globelife.com

Włoska influencerka zaangażowała się w walkę z wciąż postępującą epidemią koronawirusa. Jej apel na Instagramie wywołał ogromne poruszenie w sieci, w efekcie czego udało jej się uzbierać ponad 4 miliony euro na pomoc w hospitalizacji osób zakażonych COVID-19. W walkę z epidemią zaangażowały się także włoskie domy mody. 

Epidemia koronawirusa wciąż przybiera na sile. Choć władze większości krajów aktywnie apelują o prewencję i wprowadzają kolejne restrykcje, liczba zakażonych sukcesywnie rośnie. Obecnie szacuje się, że COVID-19 dotarł już do 115 krajów na świecie, a liczba liczba zgonów wywołanych tą chorobą przekroczyła 4 tysiące. Najwięcej przypadków zakażeń odnotowano w Chinach (ponad 80 tysięcy przypadków zachorowań) oraz we Włoszech, gdzie liczba osób zakażonych wzrosła juz do ponad 10 tysięcy.

Na pomoc w walce z wirusem zdecydowało się już wiele międzynarodowych koncernów, które zdecydowały się przekazać fundusze na walkę z epidemią. Na powagę sytuacji zwracają uwagę również gwiazdy i influencerzy, którzy regularnie przypominają swoim obserwatorom o zachowaniu higieny oraz wszelkich zasad ostrożności. 

Do grona osób wspierających walkę z koronawirusem dołączyła właśnie Chiara Ferragni. Włoska influencerka, poruszona sytuacją w rodzinnych Włoszech, postanowiła wspólnie z mężem o przekazaniu 100 tysięcy euro na rzecz oddziałów intensywnej jednego z mediolańskich szpitali, gdzie obecnie przebywa ponad dwa tysiące osób zarażonych koronawirusem. 

Postanowiliśmy wpłacić darowiznę na rzecz szpitala San Raffaele. Pieniądze będą przeznaczone na utworzenie nowych łóżek na oddziale intensywnej terapii, gdzie stawiają czoła nagłym przypadkom zachorowań na koronawirusa – napisała para.

To jednak nie koniec wsparcia ze strony blogerki. Ferragni na swoim Instagramie zwróciła się do fanów z prośbą o pieniężne wsparcie walki z epidemią. W ciągu zaledwie doby na portalu godundme.com zebrano ponad trzy miliony dolarów, a kwota ta wciąż rośnie! W akcję zaangażowało się ponad 160 tysięcy obserwatorów z całego świata. 

View this post on Instagram

E’il momento di fare la differenza

A post shared by Chiara Ferragni ✨ (@chiaraferragni) on

Do walki z koronawirusem przyłączyły się również największe domy mody i włoscy projektanci. Wsparcia szpitalom udzielił Giorgio Armani, którzy przekazał darowiznę wysokości 1 miliona euro. Duet Dolce & Gabbana wsparł finansowo zespół immunologa Alberta Mantovaniego, który zajmuje się badaniem reakcji układu odpornościowego człowieka po ataku wirusa, a dom mody Versace zasilił konto chińskiego Czerwonego Krzyża kwotą 130 tys. Swoje wsparcie okazał również dom mody Bulagari, który wsparł rzymski instytut chorób zakaźnych Lazzaro Spallanzani. Z kolei francuski koncern LVMH ofiarował kwotę 2 milionów euro na zakup zakup masek, okularów i odzieży ochronnej.

>>> Przeczytaj również: Koronawirus zablokuje branżę mody, również w Polsce