overlays: {bottom: true}
Jeremy Scott Moschino

Jeremy Scott odchodzi z Moschino. “Ostatni buntownik mody” żegna się włoską marką po 10 latach

Po 10 latach Jeremy Scott rezygnuje z funkcji dyrektora kreatywnego Moschino. Na Instagramie marki zamieścił inspirujący wpis.

Jeremy Scott żegna się z Moschino po 10 latach

Po 10 latach ogłaszam, że opuszczam Moschino. Miałem przyjemność tworzyć projekty, które będą żyć wiecznie. Jestem wdzięczny za całą miłość i wsparcie, które otrzymałem w ciagu ostatniej dekady. Kończę ten rozdział. Jestem wypełniony ekscytacją i oczekiwaniem. Nie mogę się doczekać, aby podzielić się z wami kolejnymi wiadomościami.

– taką treść postu na Instagramie zamieścił kilkadziesiąt minut temu projektant.

Oficjalny komunikat zamieścił też prezes wykonawczy Moschino, Aeffe Massimo Ferretti:

Mam szczęście, że miałem okazję pracować z twórczą siłą, jaką jest Jeremy Scott. Chciałbym mu podziękować za 10 lat zaangażowania w dziedzictwo Franco Moschino i za wprowadzenie odrębnej i radosnej wizji, która na zawsze będzie częścią naszej historii.

Buntownik mody i projektant popkultury

Zastępując długoletnią dyrektor kreatywną Rossellę Jardini, Scottowi udało się uchwycić żartobliwy humor i ironiczny duch Moschino. Amerykański projektant mody, urodzony w Kansas, od czasu uruchomienia swojej marki w Paryżu w 1997, zdobył reputację „najbardziej odważnego projektanta popkultury” i „ostatniego buntownika mody”. Jest znany z odważnych projektów dla gwiazd takich jak: Kate Perry, Madonna, Miley Cyrus, Lady Gaga, Ariana Grande, Demi Lovato, Justin Bieber, Rita Ora, czy Beyonce.

Jego najnowsza kolekcja, zaprezentowana w zeszłym miesiącu w Mediolanie na sezon jesień-zima 2023, opierała się na garsonkach i płaszczach w stylu lat 80. W kolekcji nie zabrakło obszyć, guzików, kontrastowych lamówek, kwiatów, pepitki i nietypowych wzorów, np. lejących zegarów w stylu Salvadora Dali.

Na ten moment nie podano, kto zastąpi Jeremy’ego Scotta na stołku dyrektora kreatywnego marki Moschino. Ostatnie rewolucje w świecie mody pokazują, że chętnych na to miejsce może być dużo. Musimy poczekać na oficjalne informacje i dalszy rozwój wydarzeń.

Przeczytaj też: Kiedy odejście z pracy jest przemyślaną decyzją, a kiedy ucieczką? 3 kwestie, które musisz rozważyć

Zdjęcie główne: IG Jeremy Scott

Tagi

Moschino

Newsletter

FASHION BIZNES