WAŻNE: Krajowa Izba Gospodarcza rusza z akcją ratującą przedsiębiorców!

563

Dzielimy się z Wami dobrą nowiną i świetnym pomysłem Krajowej Izby Gospodarczej. Akcja “Nie pozwolimy Ci zamknąć” to inicjatywa skierowana do mikro przedsiębiorców, którzy podobnie jak reszta branży- walczy o przetrwanie. Możesz pomóc i Ty!

Mali i średni przedsiębiorcy potrzebują teraz Twojej pomocy ❗️

Zostałeś w domu, by ustrzec się przez #koronawirus. To dobrze! Epidemia nie może się rozprzestrzeniać. Gdyby nie COVID-19 siedziałbyś teraz zapewne z ulubioną kawą w pobliskiej knajpce. Teraz knajpka stoi pusta – bez klientów i bez pieniędzy. W podobnej sytuacji jest w tej chwili wielu drobnych przedsiębiorców. Możesz im pomóc! Weź udział w akcji ”Nie pozwolę Ci się zamknąć”❗️

? O akcji

Akcję pod nazwą ”Nie pozwolę Ci się zamknąć” zainicjowali pracownicy Krajowej Izby Gospodarczej. Zdajemy sobie sprawę, że kryzys wywołany koronawirusem dotyka całą gospodarkę nie oszczędzając ani małych, ani średnich i dużych firm. Zadaliśmy sobie pytanie, kto jest obecnie w najtrudniejszej sytuacji. Odpowiedź była prosta.

W tej chwili najbardziej narażeni na straty są mikroprzedsiębiorcy. Kogo do nich zaliczamy? W świetle obowiązującego prawa mikroprzedsiębiorca to osoba, która nie zatrudnia więcej niż 10 osób. W praktyce są to wszystkie osiedlowe sklepiki i lokalne punkty usługowe, takie jak salony kosmetyczne, fryzjerskie, ale także szewc czy mechanik i serwis opon.

W trosce o ich los ogłaszamy ogólnopolską akcję “Nie pozwolę Ci się zamknąć”, która opiera się na systemie zaliczek na poczet usług i produktów zakupionych w przyszłości. Zobacz, jakie to proste!

?Jak wziąć udział?

Udział w akcji jest bardzo prosty. Poniżej znajdziesz instrukcje, co trzeba zrobić:

Jesteś klientem?

1. Zgłoś się do lokalnego przedsiębiorcy, z usług, którego korzystasz. To może być Twoja ulubiona restauracja, cukiernia, fryzjer, kosmetyczka, siłownia, skład budowlany w Twoim mieście itd.
2. Opowiedz przedsiębiorcy o naszej akcji i zaproponuj zaliczkę na rzecz usług/towarów, które chcesz zakupić w przyszłości. Twoje wsparcie pozwoli małym przedsiębiorcom na przetrwanie kryzysu – zapłacenie czynszu, zapłacenie ZUS, zapłacenie części pensji pracownika.
3. W zamian otrzymasz paragon lub fakturę zaliczkową. W przyszłości będzie to podstawa do odebrania usługi lub produktu!

Jesteś przedsiębiorcą?

1. Zachęcaj stałych klientów do udziału w akcji.
2. Pobierz plakat #Niepozwól i powieś go w swojej firmie w widocznym miejscu.
3. Jako przedsiębiorca musisz rozliczyć się z otrzymanej przez Ciebie kwoty.

Na naszej stronie internetowej, znajduje się instrukcja, jak wprowadzić zaliczkę na kasę fiskalną lub wystawić fakturę zaliczkową. Zajrzyj na ➡️ https://bit.ly/39dQrVV

Regulamin akcji dostępny tutaj ➡️ https://bit.ly/3adIzoE
Masz dodatkowe pytania? Możesz się z nami skontaktować pod adresem: komunikacja@kig.pl.

Dziękujemy, że jesteście #solidarnizbiznesem!

>>> Przeczytaj również: Co z właścicielami butików i multibrandów w galeriach handlowych, którzy płacą i płaczą?