Zostając jeszcze chwilę przy artystach i ekscentrycznych osobowości. Potrafisz poprowadzić rozmowę tak, aby nie był to tylko lukrowany panegiryk na cześć artysty. Pamiętam, kiedy z rozbrajającą szczerością powiedziałaś Edowi Sheeranowi, że kiedyś strasznie fałszował. Jaki według Ciebie musi być dobry wywiad, jakich informacji szukasz przygotowując się do niego? Czy zapisując sobie pytania bierzesz pod uwagę to, do jakich odbiorców jest on kierowany, a może zadajesz pytania, które interesują przede wszystkim Ciebie? Umówmy się, nie każdy wygrzebałby w sieci filmiki, na których Sheeran wciska sobie różne owoce do ust… Ważne jest, by zaskoczyć czymś rozmówcę?
(Śmiech) To nie było tak, że po prostu powiedziałam Edowi, że kiedyś fałszował. Nawiązałam do jego innego wywiadu, w którym puszczał piosenkę z komórki, mówiąc właśnie, że kiedyś nie śpiewał zbyt czysto. Sheeran jest bardzo pozytywnym człowiekiem, zabawnym i niezwykle uprzejmym, zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie. Przeprowadzając wywiad musisz wiedzieć do jakich odbiorców jest skierowany. Pytam o to, co mnie ciekawi, czasem mam ochotę na więcej dosadnych żartów, ale nie zawsze mogę sobie na to pozwolić. Bardzo dokładnie przygotowuję się do wywiadów. Przesłuchuję płyty, oglądam mnóstwo wywiadów na Youtube, czytam artykuły i wywiady, wyszukuję właściwie co tylko się da, monitoruję również media społecznościowe. Zawsze znajdzie się coś ciekawego, a jak nie to tę nudę trzeba obrócić na korzyść wywiadu. Grunt to przygotowanie. Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której nie wiedziałabym jakiejś oczywistej rzeczy. Fajnie jest też sprawić, że artysta jest zdziwiony, że o czymś w ogóle wiesz.
Przeglądając Twoje profile w mediach społecznościowych zauważyłam, że często wybierasz ubrania od polskich projektantów, a jak sama wcześniej powiedziałaś – chciałaś zostać projektantką. Razem z mamą wystąpiłaś również w kampanii Slow Fashion. Czego przede wszystkim szukasz w polskiej modzie, za co szczególnie ją cenisz? Czy są jacyś projektanci szczególnie Ci bliscy?
Modę kocham miłością nieskończoną. Podchodzę do niej na luzie i traktuję ją jak udaną zabawę. Szukam zarówno prostoty, jak i kreatywności. Cenię polską modę za to, że się rozwija, że jest coraz lepszej jakości, że ludzie mają odwagę zakładać swoje biznesy i bardzo mocno trzymam za nich kciuki. Co do ulubionych marek to to grono cały czas się powiększa.
Kiedy przygotowywałam się do wywiadu z Tobą, odwiedziłam stronę internetową Radio ZET Chilli. Zauważyłam, że każdy z dziennikarzy wypełnił o sobie krótki kwestionariusz, a Ty w swoim napisałaś, że ludzie myślą, że jesteś zarozumiała. Kiedy oglądam wywiady przeprowadzane przez Ciebie lub słucham Twoich audycji, odnoszę zupełnie inne wrażenie – zawsze miałam Cię za sympatyczną osobę, którą chciałabym poznać. I właśnie Twoja osobowość była jedną z moich motywacji, dla których postanowiłam zaprosić Cię do wywiadu. Czy też czasem dobierasz sobie tym kluczem gości? Uważasz, że świetnie byś się z kimś dogadała i dzięki temu Wasza rozmowa może wyjść lepiej?
To miłe co mówisz, dziękuję. Właściwie to zawsze kieruję się muzyką i jest to dla mnie główny wyznacznik. Czasem jest ta chemia, a czasem niekoniecznie. Faktycznie trochę tych kontaktów zawodowych przełożyło się na prywatne znajomości. Z wieloma osobami utrzymuję kontakty. To jest fajny świat kreatywnych i ciekawych postaci.
Nie mogę Cię o to nie zapytać: jakie płyty polecisz naszym Czytelnikom, którzy nie wiedzą jeszcze co podarować najbliższym pod choinkę?
Tak jak już wcześniej wspominałam, na pewno polecam Rudimental We The Generation, czyli dawkę elektronicznych dźwięków w połączeniu z instrumentami dętymi. To naprawdę genialna płyta. Polecam również Roots Manuva Bleeds – to propozycja dla fanów hip hopu w mroczniejszym wydaniu. The Internet Ego Death to z kolei cudowna płyta, która przypadnie wszystkim fanom soulu. Na koniec proponuję zapoznać się, co prawda z wydawnictwem z 2014 roku, ale z jedną z piękniejszych i niedocenionych polskich płyt: Lari Lu 11.
A teraz z drugiej strony: co Gabi Drzewiecka chciałaby znaleźć pod swoją choinką?
Wszystko to, co wybrane z sercem!
Jesteś młodą osobą, a na swoim koncie masz już pracę w 4FunTV, TVP, TVN, Radio ZET Chilli. W związku z tym, że mamy koniec roku i czas podsumowań: jaki był dla Ciebie 2015 rok? Jakie przyniósł Ci korzyści, i co ważniejsze, jakie są Twoje przyszłe plany?
To był dla mnie bardzo dobry rok, zarówno pod względem prywatnym, jak i zawodowym. Czuję, że się rozwinęłam i wiele drzwi się przede mną otworzyło. Moją dewizą jest hasło Dream Big, wierzę więc, że jeszcze mnóstwo przede mną, więc rok 2016 na pewno będzie dla mnie dobrym czasem. Chciałabym by wszyscy wiedzieli, że naprawdę można dużo osiągnąć pracą, konsekwencją i chęciami!
Rozmawiała: Tatiana Zawrzykraj