noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
Witryna sklepowa salonu Estotiq. Na pierwszym planie widzimy logo marki znajdujące się nad wejściem do sklepu.

Esotiq & Henderson prezentuje wyniki za I półrocze 2024. Przychody na dużym plusie

REKLAMA
REKLAMA
noSlotData

Esotiq & Henderson szacuje, że w I półroczu 2024 r. zanotował 134,3 mln zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży, co oznacza ich wzrost o 10 proc. rdr. Sprawdziliśmy pozostałe wyniki spółki specjalizującej się w produkcji oraz sprzedaży artykułów bieliźnianych.

Przeczytaj również: UOKiK wszczął postępowanie wobec Laurelli. Firma dostała ultimatum

Wyniki finansowe Esotiq & Henderson: I półrocze 2024

Szczegółowo, skonsolidowane przychody ze sprzedaży internetowej Esotiq & Henderson wyniosły po sześciu miesiącach bieżącego roku ponad 29 mln zł i były wyższe o 30 proc., niż w porównywalnym okresie 2023 r. W tym samym okresie skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży zatrzymały się na poziomie 134,4 mln zł. Spółka poinformowała, że w ujęciu narastającym skonsolidowana marża ze sprzedaży w okresie styczeń – czerwiec 2024 r. wyniosła około 69 proc. Według szacunków była ona wyższa o 3,5 p.p. w porównaniu z marżą osiągniętą w odpowiednim okresie roku ubiegłego.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży osiągnięte wyłącznie w czerwcu 2024 r. wyniosły ponad 26 mln zł. Były one wyższe o 13 proc. rdr. Przychody ze sprzedaży internetowej w tym okresie wzrosły o 105 proc. rdr do ok. 6 mln zł. Powierzchnia handlowa grupy w czerwcu 2024 r. wynosiła 17.942 m kw. i była mniejsza o 0,5 proc. niż rok wcześniej.

Wykres z danymi giełdowymi. Obrazuje wzrosty u spadki notowanego podmiotu.

Przeczytaj również: Technologiczni giganci dołączają do GlobalConnect. „Akcje spółek zza oceanu zwiększą atrakcyjność naszego rynku”

Zdjęcie główne: mat. prasowy

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES