Jeans przyjazny środowisku i nie tylko. Co znajdziemy w najnowszej kolekcji Elementy?

74
fot. Agnieszka Kulesza & Łukasz Pik

Transparentność, etyczność i ekologia – to podstawowe filary marki Elementy. Do najnowszej kolekcji marka postanowiła po raz pierwszy wprowadzić denim. Materiał, zgodnie ze standardami firmy, jest oczywiście produkowany w Polsce, w przyjazny dla środowiska sposób. Co jeszcze znajduje się w najnowszej kolekcji Elementy?

Denim przyjazny środowisku

Kolekcja ELEMENTY BASIC / DENIM już na początku procesu projektowego w swoim DNA zawierała pragnienie pozytywnego oddziaływania na otaczającą nas rzeczywistość. Głęboki oddech, spowolnienie tempa i skupienie na procesie przemiany projektu narysowanego na papierze – w coś co żyje i oddycha w zgodzie z naturą, mimowolnie nakłania nas do refleksji.

Na etapie przygotowań zdecydowaliśmy się stworzyć w naszej marce miejsce dla ponadczasowego, polskiego DENIMU najwyżej jakości, który będzie przyjazny środowisku. Nie bylibyśmy sobą, gdyby nasza pierwsza kolekcja z jeansu nie łączyła się ściśle z misją marki, którą utrzymujemy od początków powstania ELEMENTY w 2015 roku. Ta misja to transparentność procesu produkcji, lokalność oraz bezwzględna selektywność w doborze nowoczesnych surowców nie zanieczyszczających środowiska. Jesteśmy dumni z faktu, że zarządzamy jedną z pierwszych marek modowych w Polsce, która krok po kroku rozwija tę ideę w trosce o przyszłość i czystą planetę – opowiadają o nowej kolekcji założyciele marki – Marta Garbińska – Włodarczyk i Bartosz Larda.

Każdy model z kolekcji denimowej jest uszyty i wykończony w Polsce. Proces produkcji materiału pozwala zaoszczędzić do 83% wody, a tkanina wykonana jest z certyfikowanej, częściowo recyklingowanej przędzy pochodzącej z Brazylii. Przy produkcji przędzy wykorzystywane są alternatywne źródła energii. Każdy egzemplarz ubrania sygnowany jest dodatkami wyprodukowanymi lokalnie – napami, guzikami i metką z ręcznie tłoczonej, wegańskiej skóry.

fot. Agnieszka Kulesza & Łukasz Pik

BASIC jako uzupełnienie nowej kolekcji

Oprócz denimu, w kolekcji Elementy standardowo znajdziemy ponadczasowe i uniwersalne basic’i. Nasz BASIC, w zamierzeniu, będzie uniwersalną bazą do budowania nowoczesnej, kobiecej garderoby na każdą okazję – mówi Marta Garbińska – Włodarczyk.

Stworzone do wszystkich zadań specjalnych modele BASIC obejmują kilkanaście wzorów – od wysokogatunkowych, dopracowanych w każdym detalu topów i t-shirtów otulających ciało niczym druga skóra, zmysłowych semi-transparentnych i żakardowych bluzek – po nadających sylwetce swobodnego, ale szykownego charakteru spódnic i sukienek ze szlachetnych, nowoczesnych tkanin przyjaznych planecie.

fot. Agnieszka Kulesza & Łukasz Pik

Obie linie – BASIC i DENIM można łączyć ze sobą w nieskończoną ilość konstelacji opierających się na sezonowości, zachowujących kwintesencję kobiecej delikatności a jednocześnie podkreślających unikalne cechy właścicielki.

Najnowszą kolekcję Elementy w swoich obiektywach uchwycili Agnieszka Kulesza i Łukasz Pik. Za stylizację odpowiadała Karla Gruszecka.

>>> Przeczytaj również: Monika Kapłan rusza z nowym start-upem modowym

fot. Agnieszka Kulesza & Łukasz Pik
fot. Agnieszka Kulesza & Łukasz Pik
fot. Agnieszka Kulesza & Łukasz Pik

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Monika Kapłan rusza z nowym start-upem modowym