Kosmetyki na Vinted cieszą się ogromną popularnością. Możliwość zakupu produktów do pielęgnacji czy makijażu w atrakcyjnych cenach to dla wielu osób prawdziwa gratka. Choć platforma pozwala na sprzedaż kosmetyków, istnieją pewne ograniczenia. Czy używane kosmetyki na Vinted są dozwolone? Sprawdź, jakie są zasady sprzedaży na najpopularniejszej platformie zakupów z drugiej ręki.
Vinted podbiło serca Polek i Polaków, stając się najchętniej wybierają platformą do sprzedaży i kupna rzeczy z drugiej ręki. Obok odzieży, obuwia i akcesoriów, dużą popularność na platformie zyskały kosmetyki. Wśród oferowanych produktów można znaleźć zarówno kosmetyki kolorowe do makijazu, jak i te do pielęgnacji ciała czy włosów.
Jak jasno określa regulamin Vinted, wśród przedmiotów, które mogą trafić na sprzedaż są: nowe, nieotwarte kosmetyki i produkty do makijażu oraz urządzenia i przyrządy kosmetyczne. Co zatem z kosmetykami, które nam się nie sprawdziły? Czy można wystawić na sprzedaż na Vinted używane kosmetyki?
Przeczytaj również: Vinted prosi o skan dowodu osobistego. Co zrobić?
Używane kosmetyki na Vinted – czy są dozwolone?
Czy można sprzedawać otwarte kosmetyki na Vinted? To jedno z pytań, które zadają sobie użytkownicy platformy. Zgodnie z oficjalnymi zasadami platformy, sprzedaż używanych kosmetyków na Vinted jest zabroniona. Jak mówi regulamin Vinted, nie jest dozwolone sprzedawanie przedmiotów niespełniających standardów higieny lub zagrażających bezpieczeństwu lub zdrowiu (takich jak używana bielizna, wszystkie kosmetyki, które zostały użyte lub wyjęte z oryginalnego, zamkniętego opakowania, itp.)
Jednym z powodów, dla którego Vinted zabrania sprzedaży używanych kosmetyków, jest kwestia higieny i bezpieczeństwa. Kosmetyki, nawet jeśli były używane przez jedną osobę, mogą zawierać bakterie i inne mikroorganizmy,które mogą wywołać infekcje. Ponadto, trudno jest zweryfikować skład używanych kosmetyków, co może prowadzić do reakcji alergicznych u nowych użytkowników.
Na Vinted można sprzedawać wyłącznie nowe, nieotwarte kosmetyki. Oznacza to, że produkty muszą być oryginalnie zapakowane i nie mogą nosić śladów używania.
Przeczytaj również: Czy na Vinted można sprzedawać rękodzieło?
Sprzedaż otwartych kosmetyków na Vinted – jakie są konsekwencje?
W przypadku wystawienia na sprzedaż otwartego kosmetyku, oferta może zostać ukryta i usunięta przez Vinted. Gdy użytkownik wielokrotnie będzie probował wystawić zabroniony produkt na Vinted, jego konto może zostać zablokowane.
Dowiedz się więcej: Zablokowane konto na Vinted. Co zrobić, by je odzyskać?
O Vinted
Vinted, litewski start up, zrewolucjonizował rynek mody secondhand, umożliwiając milionom ludzi na całym świecie kupno i sprzedaż ubrań. Platforma została założona w 2008 roku przez M. Mitkute i J.Janauskasa. Dziś Vinted obecne jest na 17 międzynarodowych rynkach i zatrudnia ponad 2000 pracowników. Vinted w Polsce zadebiutowało w 2013 roku, stając się jedną z najchętniej wybieranych platform do sprzedaży i kupna produktów z drugiej ręki. Z ponad 10 milionami użytkowników w Polsce i 100 milionami na całym świecie, Vinted stworzył prężną społeczność osób, które cenią sobie zrównoważoną modę i chcą nadać drugie życie ubraniom.
Przeczytaj również: Jak szukać na Vinted, aby znaleźć perełki w świetnych cenach?