Karl Lagerfeld zaprojektował kolekcje kapsułowe dla Chanel: plażową i narciarską

191
Źródło: studjur.jdku.dk

Wygląda na to, że zaprojektowanie sześciu kolekcji w ciągu roku to za mało dla Karla Lagerfelda. Projektant postanowił dodać do oferty Chanel dwie zupełnie nowe kapsułowe kolekcje, Coco Neige oraz Coco Beach.

>>> Przeczytaj również: 5 rzeczy, które powinniście wiedzieć o najnowszym pokazie Chanel

Gratka dla fashionistek, które już szykują się na lato. Linie strojów narciarskich oraz kąpielowych trafią do wybranych sklepów już w czerwcu. Karl Lagerfeld wpadł na pomysł zaprojektowania dwóch nowych kapsułowych kolekcji podczas jego pobytu w Saint-Tropez w czasie wakacji. Zauważył wtedy, że w sklepie Chanel brakuje dobrego sezonowego asortymentu.

Dyrektor kreatywny francuskiego domu mody Chanel jest odpowiedzialny za dwie półroczne kolekcje ready-to-wear, dwa pokazy haute couture, kolekcję cruise oraz doroczną linię Métiers d’Art. Lagerfeld nadzoruje także kolekcje pre, które są pokazywane kupcom z całego świata.

Bruno Pavlovsky, prezes Chanel, powiedział, że kapsułowe kolekcje są odpowiedzią na potrzeby klienteli. Mamy około 30 butików w nadmorskich miejscowościach, a w czerwcu i lipcu w takich miastach jak Cannes, Nicea, Capri czy Barcelona na wieszakach wiszą ubrania z zimowych kolekcji, powiedział Pavlovsky w oświadczeniu dla portalu WWD.

To nasza taktyka, która ma na celu zaspokojenie potrzeb naszych klientów. To także próba znalezienia sposobu na przekazanie im informacji o istnieniu tych produktów – dodaje.

Linia Coco Beach zawiera stroje kąpielowe, bikini, bandany, dżinsy, torby, espadryle i wiele innych. Stroje kąpielowe są w kolorze czarnym z satynowym ponadczasowym podwójnym logo C lub z ręcznie malowanym motywem kratowym na różowym lub czerwonym tle. Ten wzór pojawia się także na akcesoriach.

Coco Neige będzie miała większą dystrybucję, ponieważ trafi do sklepów już w lipcu i sierpniu razem z jesienną kolekcją. Będzie ona również dostępna w ośrodkach narciarskich, takich jak Courchevel, gdzie sezonowo Chanel otwiera swój butik. W kolekcji znajdziemy tweedowe kurtki oraz nylonowe spodnie narciarskie. Ponadto hitem będą pikowane bluzy z motywem kamelii oraz akcesoria, między innymi buty i torby. Niektóre elementy, takie jak jasnozielony pikowany płaszcz mają na rękawie logo Coco Neige.

Karl Lagerfeld pracował nad każdym produktem. Całe kolekcje były pod jego nadzorem. Jest bardzo zaangażowany i chce, żeby wszystko było dopięte na ostatni guzik. To nie jest drugorzędna kolekcja. Energia włożona w pracę nad liniami jest taka sama, jak nad innymi kolekcjami – powiedział Pavlovsky.