noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

8 aplikacji, które zwiększą Twoją produktywność i pozwolą zaoszczędzić czas

REKLAMA
REKLAMA
noSlotData

Każdy z nas czasem miewa problemy z produktywnością i organizacją czasu. Nasze obowiązki często przekraczają (choć sami nie wiemy czemu) czas, jaki na nie wyznaczamy. Być może nasz problem polega na tym, że w trakcie ich wykonywania atakuje nas masa tak zwanych “rozpraszaczy” lub zbyt długi czas poświęcamy na research bądź delegowanie zadań.

Co zrobić, by wykonywać nasze obowiązki szybciej, sprawniej, nie marnując przy tym cennych chwil? Jak skupić się na pracy, zamiast zaśmiecać swoją głowę setką niepotrzebnych informacji? Z pomocą przychodzą aplikacje, które pomogą uporządkować nam codzienne sprawy. Z myślą o naszych czytelnikach wybrałyśmy kilka aplikacji, które nie tylko usprawnią pracę, ale również ułatwią życie i przede wszystkim – oszczędzą czas. Przy ich użyciu zaoszczędzone chwile będziesz mógł przeznaczyć na inne przyjemności – zdecydwanie ciekawsze, niż ogarnianie codziennego chaosu.

>>> Zobacz również: Jak zwiększyć produktywność pracując w domu?

FEEDLY

Feedly w jednym miejscu zbiera artykuły z Twoich ulubionych stron. Za jego pomocą, bez potrzeby odwiedzin poszczególnych witryn, odnajdziesz najnowsze informacje ze świata, świeże posty ulubionych blogerek i oczywiście newsy z naszego portalu. W aplikacji Feedly możesz je szybko przeczytać lub odłożyć na później. Do artykułów uzyskasz dostęp zarówno przez przeglądarkę internetową, jak i aplikację mobilną.

EVERNOTE

Popularna aplikacja, służąca jako elektroniczny notatnik, w którym zapiszesz wszystkie informacje znalezione w sieci. Jeśli trafisz na ciekawy wywiad – bez trudu możesz zachować go na później. Do aplikacji można dodawać pełne artykuły, a także ich fragmenty. To jednak nie wszystko – do Evernote dodawać można również zdjęcia, notatki czy filmy i porządkować je za pomocą odpowiednich tagów. Wszystkie dane są zsynchronizowane i dostęp do nich uzyskasz na komputerze, tablecie czy smartfonie.

STAY FOCUSD

Przyznajmy szczerze: czasami, gdy przed nami ogrom pracy, (na którą niekoniecznie mamy ochotę), wszystkie inne czynności wydają nam się od niej ciekawsze. Odświeżamy Gmaila, w międzyczasie przewijając feed na Facebooku oraz sprawdzając najnowsze newsy ze świata. Jeśli i Ty również miewasz problem z koncentracją na wykonanym zadaniu, z pomocą przychodzi StayFocusd. Aplikacja blokuje dostęp do wyznaczonych stron na wybrany przez nas zakres czasu. Przykładowo, przez godzinę nie uzyskamy dostępu do Facebooka ani poczty, a przy każdej próbie wejścia na stronę na naszym ekranie pojawi się pytanie: Shouldn’t you be working? Motywujące, nieprawdaż?

TRELLO

Trello pełni funkcję tablicy, do której przypinać możemy kolejne listy zadań. Aplikacja znacznie ułatwia pracę w grupie – wyznaczone zadania możemy dzielić pomiędzy różnych użytkowników i na bieżąco kontrolować postępy pracy. To koniec z nieskończoną liczbą e-maili, arkuszy, trudnych programów do zarządzania projektami. Dzięki Trello cała wspólna praca skupi się w jednym miejscu w prosty i przejrzysty sposób.

POCKET

Gdy w trakcie poszukiwania ważnych informacji do pracy natrafisz na interesujący artykuł – zapisz go w Pocket. Aplikacja służy do przechowywania informacji, które znajdujemy w sieci. Możemy segregować je z łatwością za pomocą odpowiednich kategorii. Pocket pobrać możemy na komputer oraz urządzenie mobilne, dzięki czemu informacje znalezione w pracy będziesz mogła przejrzeć na przykład w komunikacji miejskiej, w trakcie powrotu do domu.

LASTPASS

Gdy codziennie logujesz się na dziesiątki stron, ciężko zapamiętać ogromną liczbę loginów i haseł. Znasz ten ból, gdy przy kolejnej nieudanej próbie zalogowania tracisz kolejne minuty na resetowanie hasła i oczekiwanie na e-maile potwierdzające? Z LastPass logowanie nie będzie już codzienną udręką. Aplikacja zapamiętuje wprowadzane przez nas hasła i loginy, sprawiając, że przy kolenej wizycie na stronie nawet nie musimy wprowadzać ich ręcznie. Wystarczy kliknięcie myszką, a szybko znajdziemy się na pożądanej stronie. Oszczędność czasu i nerwów gwarantowana.

DROPBOX

Dropbox pozwala na dostęp do dokumentów w dowolnym miejscu i chwili. Aplikacja pełni funkcję wirtualnego dysku, na którym przechowywać można pliki i dane. Dropbox jest niezwykle użyteczny w momencie, gdy chcemy przesłać pliki większych rozmiarów, jak również całe katalogi zdjęć. Z przesłanego materiału łatwo możemy wygenerować link i przesłać go dalej. To nie tylko szybki sposób przepływu materiałów między znajomymi, ale również sposób na zwiększenie wydajności w pracy.

RESCUE TIME

Aplikacja, która monitoruje i analizuje naszą aktywność w Internecie. Dzięki niej możemy dowiedzieć się brutalnej prawdy o tym, ile czasu, (który mieliśmy poświęcić pracy) spędziliśmy na Facebooku oraz ile cennych chwil przeciekło nam przez palce. RescueTime określa główne tendencje naszych działań w sieci i tym samym pozwala nam wyciągnąć odpowiednie wnioski – jak bardzo byliśmy produktywne i co wypadałoby zmienić w naszym trybie pracy. Warunkiem do korzystania z aplikacji jest używanie przeglądarki Chrome.

>>> Zobacz również: Aplikacje, które pomogą Ci oszczędzać pieniądze

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES