SPONSOR SERWISU
(2,0)foreachslotdata->visible_adsense:0(2,0)foreachslotdata->visible_adsense:0
noSlotData noSlotDataButCampaignVisibility:0
noSlotData noSlotDataButCampaignVisibility:0
noSlotData noSlotDataButCampaignVisibility:0
Akcjonariusze Answear zdecydowali w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego. Prezes spółki opowiedział o planie wykorzystania pozyskanych funduszy.

Answear wyemituje do 1 mln nowych akcji. Co spółka planuje zrobić z pozyskanym kapitałem?

noSlotData noSlotDataButCampaignVisibility:0

Z uchwał zwołanego 16 października Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia wynika, że akcjonariusze Answear zdecydowali w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego. Nastąpić to ma w drodze emisji do 1 mln akcji serii L z wyłączeniem prawa poboru dla dotychczasowych udziałowców.

Przeczytaj również: Premiumizacja to silny trend w branży beauty. „Konsumenci nie oszczędzają na produktach i usługach, które poprawiają ich samopoczucie”

Answear – emisja nowych akcji

Zgodnie z informacjami przekazanymi za pośrednictwem oświadczenia, cena emisyjna zostanie ustalona w oparciu o dane będące wynikami procesu budowania księgi popytu. Wartość walorów nie przekroczy 29 zł. Na co założony w 2011 roku marketplace planuje przeznaczyć pozyskane fundusze?

Chcemy inwestować w rozwoju marki PRM, ponieważ liczymy, że będzie to jeden z motorów napędowych naszego biznesu w najbliższym czasie. Segment premium sneakers & streetwear jest dla nas niezwykle atrakcyjny. Głównie ze względu na możliwość dotarcia do nowych klientów o wysokiej sile zakupowej. A także generowania wysokich marż, wynikających z wysokiej średniej wartości zamówienia. Marka PRM bardzo dobrze uzupełnia się z Answear. Dostrzegamy wiele synergii w obszarach produktowych i operacyjnych obu biznesów – powiedział Krzysztof Bajołek, prezes Answear.com.

Jacek Dziaduś, wiceprezes ds. finansowych, dodał przy tym, że marketplace zdecydował się na emisję do wybranych inwestorów bez konieczności sporządzania prospektu „z racji na szybkość przeprowadzenia transakcji i możliwość pozyskania kapitału w relatywnie krótkim czasie”. Zaznaczył również, ze środki zostaną przeznaczone na „powiększenie oferty produktowej, otwarcie i rozwój działalności na nowych rynkach marki PRM, a także wydatki marketingowe związane z pozyskaniem nowych klientów oraz rebrandingiem”.

Przeczytaj również: Wiemy, jak będzie wyglądał projekt Pałacu Saskiego

Walne zgromadzenie Answear – szczegółowe informacje

Akcjonariuszom spółki przysługiwało będzie prawo pierwszeństwo, uprawniające ich do objęcia walorów w ofercie przed innymi inwestorami. Liczba zakupionych akcji ma dać im możliwość utrzymania poziomu udziału w kapitale na poziomie z dnia określonego w uchwale. Warto zauważyć, że w ofercie swój udział zapowiada Forum X – główny akcjonariusz Answear. Z informacji, które uzyskaliśmy wynika, że jego celem jest przynajmniej utrzymanie bieżącego udziału w kapitale zakładowym.

Podczas walnego zgromadzenia spółka uchwaliła podwyższenie kapitału. Z 899 057,75 zł o kwotę nie wyższą niż 50 000 zł do poziomu maksymalnie 949 057,75 zł poprzez emisję nie więcej niż 1 mln akcji o wartości nominalnej 0,05 zł każda. Z opublikowanych uchwał wynika również, że akcjonariusze zdecydowali o uruchomieniu systemu motywacyjnego. W jego ramach spółka może zaoferować osobom ku temu uprawnionym maksymalnie 160 tys. nowych walorów. Emitowane one będą po cenie emisyjnej odpowiadającej wartości nominalnej akcji wynoszącej 0,05 zł za każdą.

Przeczytaj również: Masaż mózgu jako antidotum na stres i przemęczenie

Zdjęcie główne: mat. prasowy

noSlotData noSlotDataButCampaignVisibility:0
noSlotData noSlotDataButCampaignVisibility:0
(2,1)foreachslotdata->visible_adsense:0(2,1)foreachslotdata->visible_adsense:0
noSlotData noSlotDataButCampaignVisibility:0
noSlotData noSlotDataButCampaignVisibility:0
noSlotData noSlotDataButCampaignVisibility:0

Newsletter

FASHION BIZNES