noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
Allegro szykuje się do debiutu na Słowacji z Allegro.sk

Allegro chce podbić Europę Środkowo-Wschodnią. Już wkrótce zadebiutuje na nowym rynku

REKLAMA
REKLAMA
noSlotData

Polska platforma Allegro nie zwalnia tempa i po udanym debiucie w Czechach szykuje się do ekspansji na Słowację. Start Allegro.sk jest już wkrótce, a w planach firmy są kolejne kraje regionu, m.in. Węgry, Chorwacja i Słowenia.

Allegro ogłosiło plany ekspansji na Słowację w listopadzie 2023 roku. Oficjalnie platforma Allegro.sk ma wystartować w pierwszym kwartale 2024 roku, jednak szczegóły debiutu nie są jeszcze znane. Mimo to, uruchomienie serwisu jest kwestią najbliższego czasu.

Do 28 lutego sprzedawcy mają czas na podjęcie decyzji, czy chcą eksportować też na Słowację. Allegro.sk stanie się potem dostępne dla słowackich konsumentów w formie jeszcze testowej, a oficjalna premiera planowana jest później w marcu. Dalsze szczegóły dotyczące tej nowej platformy, jak i całej gamy nowych możliwości, które wraz z nią otwierają się przed słowackimi konsumentami, przedstawimy w odpowiednim czasie w informacji prasowej” – brzmi oficjalne stanowisko Allegro cytowane przez portal money.pl.

Przeczytaj również: Wielka porażka polskiego marketplace’u. Dlaczego nie stał się drugim Allegro?

Kolejnymi rynkami, które polska platforma zamierza podbić są Węgry, Chorwacja i Słowenia. “Chcemy, aby w przyszłości Allegro stało się najczęściej wybieraną przez klientów platformą zakupową w Europie Środkowo-Wschodniej” – zadeklarowano ubiegłej jesieni wraz z potwierdzeniem informacji o wejściu na rynek słowacki.

Oczekiwania są duże. Sukces Allegro w Czechach (ponad 50 tys. sklepów i średnia wartość koszyka 540 zł) napawa optymizmem i zachęca do dalszej ekspansji. Od momentu debiutu w maju 2023 na platformie Allegro.cz zakupy zrobiło 1,1 mln klientów.

Zdjęcie główne: mat. prasowe

Przeczytaj również: Polski gigant wyceniony na 36 mld zł. Noble Securities podtrzymało wcześniejszą rekomendację dla jego akcji

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES