Sprzedaż na Vinted osiągnęła ogromną skalę popularności w Polsce. Coraz chętniej wyprzedajemy nieużywane ubrania, obuwie czy akcesoria. Vinted pozwala również na pozbycie się niechcianych produktów do domu, książek, a ostatnio również elektroniki. Co z produktami handmade? W tym artykule staramy się odpowiedzieć na pytanie: czy rękodzieło na Vinted jest dozwolone?
Vinted to wiodąca platforma sprzedaży produktów z drugiej ręki, dzięki której możemy pozbyć się niechcianych ubrań i przedmiotów. Obecnie Vinted w Polsce liczyły około 10 milionów zarejestrowanych osób i wciąż przyciąga kolejnych zainteresowanych ofertą z drugiego obiegu. Choć na Vinted króluje przede wszystkim odzież, obuwie i dodatki, platforma pozwala na sprzedaż również produkty z kategorii: dom, dla zwierząt Niedawno do oferty Vinted trafiła również elektronika, co oznacza, że za pośrednictwem platformy możemy pozbyć się niechcianych konsoli, smartwatchów czy tabletów.
Wielu użytkowników Vinted próbuje znaleźć odpwiedź, czy może dodać ofertę z produktem handmade. Sprawdzamy zatem, czy można sprzedawać rękodzieło na Vinted?
Przeczytaj również: Sprzedasz ponad 30 produktów na Vinted – dowie się o tym fiskus
Rękodzieło na Vinted – czy wolno sprzedawać?
Sprzedaż komercyjna na Vinted jest zabroniona – mówi jasno regulamin Vinted, który zaakceptować muszą wszyscy użytkownicy chcący korzystać z platformy.
Vinted służy do kupowania i sprzedawania fizycznych przedmiotów, dlatego oferowanie jakichkolwiek usług nie jest dozwolone i będzie traktowane jako działalność komercyjna – brzmi oficjalne stanowisko Vinted. Chodzi tu między innymi o:
- Oferowanie przedmiotów wykonanych ręcznie, spersonalizowanych lub zmodyfikowanych na zamówienie
- Wypożyczanie przedmiotów innym użytkownikom
- Oferowanie możliwości zamówienia przedmiotów (tzn. przyjmowanie zamówień na przedmioty, których się nie posiada)
Oznacza to, że rękodzieło na Vinted jest zabronione. Innymi słowy, na sprzedaż nie mogą trafić produkty typu handmade.
W przypadku wystawienia na sprzedaż produktu handmade, oferta może zostać ukryta i usunięta przez Vinted. Podczas gdy użytkownik wielokrotnie będzie probował wystawić rękodzieło na Vinted, jego konto może zostać zablokowane.
Dowiedz się więcej: Zablokowane konto na Vinted. Co zrobić, by je odzyskać?
O Vinted
Vinted to dynamicznie rozwijająca się, litewska platforma internetowa, która umożliwiła milionom ludzi na całym świecie kupno i sprzedaż używanej odzieży, obuwia oraz akcesoriów. Założona w 2008 roku przez M. Mitkute i J.Janauskasa, firma szybko zyskała popularność, rozszerzając swoją działalność na 17 rynki. W Polsce, gdzie zadebiutowała w 2013 roku, Vinted stał się jednym z najchętniej wybieranych miejsc na modowe odkupy i sprzedaż. Z ponad 10 milionami użytkowników w Polsce i 100 milionami na całym świecie, Vinted stworzył prężną społeczność osób, które cenią sobie zrównoważoną modę i chcą nadać drugie życie ubraniom.
Przeczytaj również: Jak szukać na Vinted, aby znaleźć perełki w świetnych cenach?