Kering, potentat luksusu z Francji, uzupełnia luki w zarządzie po odejściu trojga członków.
Nowymi kandydatami są Rachel Duan, Giovanna Melandri i Dominique D’Hinnin. Decyzja o włączeniu ich do zarządu zapadnie 25 kwietnia w głosowaniu podczas corocznego walnego zgromadzenia spółki.
Nominacje nastąpiły po odejściu Tidjane Thiama, dyrektora bankowego z Wybrzeża Kości Słoniowej, który odszedł w styczniu, aby realizować swoje ambicje polityczne; Jean-François Palusa, który objął stanowisko prezesa i dyrektora generalnego Gucci, oraz aktorki Emmy Watson, której trzyletnia kadencja na stanowisku dobiega końca.
Przeczytaj również: Poznaliśmy nowego (starego) dyrektora generalnego Under Armour
Kering odświeża skład zarządu
Giovanna Melandri, była włoska minister kultury, jest prezesem Human Foundation, organizacji promującej gospodarkę wpływu i zrównoważone finanse. Melandri jest także założycielką i globalną ambasadorką Global Steering Group for Impact Investment. Przez 20 lat była członkinią parlamentu we Włoszech i ministrą ds. polityki młodzieżowej. Rachel Duan, specjalizująca się w kwestiach zrównoważonego rozwoju i kultury, będzie współpracować z Kering, wykorzystując obszerną i specjalistyczną wiedzę w tych dziedzinach. Jej szerokie doświadczenie będzie cennym wsparciem w rozwiązywaniu kwestii skutków społecznych, zrównoważonych finansów i ekonomii.
Prezes zarządu Eutelsat Communications, Dominique D’Hinnin, uzupełnia grono trójki nominowanych. Wcześniej pełnił on funkcję partnera współzarządzającego i dyrektora finansowego w Lagardère, grupie zajmującej się sprzedażą detaliczną mediów i podróży. Oczekuje się, że D’Hinnin wniesie do Keringa swoje bogate doświadczenie w dziedzinie finansów i ładu korporacyjnego.
Dzięki dodatkowym nominacjom, 13-osobowy zarząd Kering będzie w 55 proc. składał się z kobiet. Ta zmiana oznacza znaczący wzrost damskiej reprezentacji w zarządzie i odzwierciedla zróżnicowany charakter społeczności międzynarodowej. Wśród członków zarządu znajdą się osoby sześciu narodowości, w tym Amerykanie, Brytyjczycy, Chińczycy, Francuzi, Włosi i Turcy.
Przeczytaj również: K(B)ariery: Adam Cekiera „Patrzę na moje działania nie tylko przez pryzmat rezultatu, ale także samego procesu”