Nowy projekt LPP: Prace młodych projektantów w witrynach salonów Reserved

1218
Fot. mat. prasowe LPP

LPP, lider branży odzieżowej i właściciel m.in. marki Reserved, od kilku lat współpracuje z uczelniami artystycznymi kształcącymi przyszłych pracowników sektora fashion. W ramach współpracy z Akademią Sztuk Pięknych w Gdańsku firma od marca do czerwca br. realizowała projekt Fashion Starter, który skierowany był do studentów i absolwentów gdańskiej ASP. W projekcie udział wzięły osoby, których połączyła fascynacja modą, chęć pogłębienia wiedzy w zakresie projektowania ubioru oraz zmierzenia się z codziennymi wyzwaniami, jakie stoją przed projektantami pracującymi w firmie odzieżowej o globalnym zasięgu. Prace najlepszych studentów można oglądać obecnie w witrynach wybranych salonów Reserved w Warszawie, pod koniec października wybrane projekty pojawią się w sklepach tej marki 

w Łodzi, a w listopadzie w Poznaniu.

W witrynach warszawskich salonów Reserved w C.H. Reduta i Promenada oraz przy ul. Marszałkowskiej można zobaczyć prace studentów oraz absolwentów gdańskiej ASP, które powstały podczas realizacji projektu Fashion Starter. Efektem końcowym projektu było stworzenie 11 sylwetek abstrakcyjnych wykonanych z użyciem niestandardowych materiałów, przy wsparciu dydaktyków akademickich, a także 6 modeli użytkowych zaprojektowanych i wykonanych pod opieką profesjonalistów projektujących dla marek LPP. W wybranych salonach w Warszawie w październiku można obejrzeć prace Oskara Jamrozka, Pauliny Olszewskiej oraz Magdaleny Rudowskiej.

Fot. mat. prasowe LPP
Fot. mat. prasowe LPP

Jako lider branży i jeden z ważniejszych pracodawców w tym sektorze gospodarki, angażujemy się w proces edukacji i twórczego rozwoju młodych polskich projektantów. Chcemy tworzyć warunki, w których studenci mają szansę poznać praktyczne aspekty pracy w branży odzieżowej. Projekty takie jak Fashion Starter stanowią doskonałą możliwością wymiany wiedzy i doświadczenia. Spotkania stanowią także okazję do nawiązania kontaktu z młodymi artystami i możliwość poznania ich potencjału oraz umiejętności. Dzięki takim warsztatom mamy również możliwość zaistnienia w oczach studentów i absolwentów jako atrakcyjny pracodawca – mówi Joanna Chrzanowska, Specjalista ds. Employer Brandingu w LPP.

W ramach przedsięwzięcia zorganizowano 9 spotkań zarówno o charakterze wykładowym, jak i warsztatowym, podczas których swoimi doświadczeniami ze studentami dzielili się eksperci firmy LPP. Głównym celem projektu było przekazanie studentom podstawowej wiedzy o projektowaniu – od wstępnej koncepcji, aż po realizację, w tym dobór tkanin oraz dodatków niezbędnych do wykonania projektów. Po 3 miesiącach warsztatów z grupy 25 uczestników wyłoniono 6 najlepszych, którzy otrzymali możliwość realizacji swoich projektów przy współpracy z zespołem doświadczonych technologów i krawców, na co dzień zaangażowanych w przygotowanie kolekcji dla marki Reserved. Ekspozycje w witrynach wystawowych w najlepszych salonach Reserved w kraju stanowią finał pierwszej edycji Fashion Starter. Zestawienie obu projektów (abstrakcyjnego i komercyjnego) pozwala zobrazować różnice, między artystyczną wizją, pełną twórczej swobody, a projektowaniem użytkowym podporządkowanym określonym zasadom rynkowym. Prace studentów gdańskiej ASP prezentowano już w Gdańsku i Gdyni, będzie je można zobaczyć również w Łodzi – w Manufakturze, Sukcesji i Pasażu Łódzkim (od końca października do połowy listopada) oraz w Poznaniu – w C.H. Malta i Poznań City Center (od połowy listopada do pierwszych dni grudnia).