Kim jest osoba stojąca za surrealistyczną charakteryzacją Björk?

162
źródło: dazeddigital.com

Makijażowe dzieła sztuki młodej artystki HUNGRY elektryzują fanów na całym świecie – ostatnio także wielbicieli twórczości Björk. Islandzka wokalistka – znana z ekscentrycznych projektów – zaprosiła HUNGRY do współpracy, czego efektem jest między innymi okładka jej ostatniej płyty Utopia.

HUNGRY– jej dane personalne nie są znane szerszej publiczności, ale wiadomo, że z pochodzenia jest Niemką. Studiowała projektowanie mody w Berlinie, pierwsze kroki w branży stawiała na stażu u Vivienne Westwood, jednak to sztuka make upu pochłonęła ją bez reszty.

Makijaże HUNGRY można określić jako… niecodzienne. Duża liczba pereł (artystka określa siebie jako pearlographer), trójwymiarowych aplikacji i wymyślnych, bardzo kolorowych wzorów –  w tym wydaniu make up nabiera nowego znaczenia. Artystyczne wizje niemieckiej makijażystki doceniła także Björk znana z zamiłowania do wszystkiego co niestandardowe i to ona pozwoliła HUNGRY zaistnieć w szerszej świadomości odbiorców. Okładkę płyty Utopia zdobi twarz piosenkarki „ubrana” w tęczowy makijaż uzupełniony aplikacjami z pereł i trójwymiarowymi silikonowymi kwiatami. Tym samym charakteryzacja przekształca artystkę w postać z nie z tej planety. Zobaczcie inne dzieła tej niezwykłej wizażystki.

pageantqueen. 🌹🐍🌹 #isshehungry

A post shared by Hungry (@isshehungry) on

barometric pressure. @ryburk

A post shared by Hungry (@isshehungry) on

>>> Przeczytaj również: Kasia Zaremba oficjalną Makeup Artist L’Oréal Paris w Polsce