noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
Sklep Zara w Kijowie. Zara i inne sklepy Inditex ponownie otwarte w Ukrainie.

Zara otworzyła się ponownie w Ukrainie. Przed sklepami gigantyczne kolejki!

REKLAMA
REKLAMA
noSlotData

Inditex, właściciel popularnych marek odzieżowych, w tym Zara, Bershka i Pull & Bear, wznawia swoją działalność w Ukrainie. Dziś, w dniu ponownego otwarcia, pod sklepami ustawiły się gigantyczne kolejki. 

Inditex, największa na świecie firma odzieżowa pod względem sprzedaży, po dwóch latach absencji podjęła decyzję o powrocie do Ukrainy. Oprócz wznowienia sprzedaży online, hiszpański detalista powoli otwiera swoje sklepy stacjonarne. Dziś, 3 kwietnia 2024, ponownie otwarto drzwi pierwszych salonów, w sklep Zara w Kijowie. Media RBC-Ukraine udostępniły filmy przedstawiające długie kolejki osób oczekujących na wejście do sklepów. 

W najbliższym czasie Inditex planuje ponowne otwarcie łącznie 20 salonów Zara, Pull and Bear, Bershka, Stradivarius czy Oysho.

Po dwóch latach przerwy sklepy Zara w Ukrainie są ponownie otwarte / fot. Unsplash

Przeczytaj również: Gigant kosmetyczny okłamał wszystkich? Wciąż prężnie działa w Rosji

Inditex powrócił do Ukrainy

Decyzja o powrocie na ukraiński rynek zapadła po ponad dwóch latach przerwy, spowodowanej rozpoczęciem inwazji Rosji na Ukrainę. Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy z zadowoleniem przyjęło tę wiadomość, podkreślając znaczenie powrotu międzynarodowych firm dla ukraińskiej gospodarki. “Powrót dużych międzynarodowych firm na ukraiński rynek tworzy nowe miejsca pracy, zapewnia dostęp do wysokiej jakości towarów i usług oraz wspiera ukraińską gospodarkę” – czytamy w oświadczeniu ministerstwa.

Oprócz Zary, do grona firm, które wznowiły działalność na Ukrainie po 24 lutego 2022 r., należą m.in. McDonald’s, H&M, Pandora i francuska firma kosmetyczna Yves Rocher. Wznowienie działalności przez Inditex to kolejny pozytywny sygnał dla Ukrainy i jej mieszkańców, świadczący o rosnącym zaufaniu do bezpieczeństwa kraju i jego potencjału gospodarczego.

Przeczytaj również: LPP publikuje wyniki i komentuje doniesienia o działalności w Rosji. Kurs odrabia straty

 

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES