Powstała wystawa o Spice Girls. To moc modowych inspiracji z lat 90.

487
źródło: amazon.com

W Londynie otwarto ekspozycję poświęconą jednemu z najbardziej kultowych girlsbandów w historii. Dzięki pomocy fanów zespołu, zgromadzono nieodłączne atrybuty Spicetek w postaci ubrań, akcesoriów i gadżetów.

W tym roku mijają 22 lata od słynnego debiutu Spice Girls. Pięć Brytyjek, które brawurowo rozpoczęły światową karierę hitem Wannabe, szybko stało się ikonami nie tylko muzyki, ale i mody lat 90. To właśnie one wylansowały między innymi słynne obuwie na masywnych platformach. Nie sposób pominąć również, że członkinie zespołu były jednymi z największych orędowniczek „Girl power” w czasach tamtej dekady.

Ekspozycja powstała z ponad 7 tysięcy eksponatów, które zostały zgromadzone z pomocą fanów zespołu. Na wystawie zobaczyć można wszystkie charakterystyczne kreacje, w których wokalistki występowały podczas tras koncertowych. Unikatowe stroje to jednak nie wszystko. Odwiedzający będą mogli ujrzeć także rekwizyty wykorzystane do produkcji teledysków. Gratką dla fanów będą z pewnością gadżety z motywem zespołu, jakie dostępne były niegdyś w sprzedaży.

Wystawa zlokalizowana jest w Business Design Centre. Potrwa od 28 lipca do 20 sierpnia. Zaraz po tym, zostanie przeniesiona do Manchester Central w Manchesterze, gdzie będzie można ją zobaczyć w terminie od 24 sierpnia do 4 września.

>>> Zobacz również: Raport Lyst: jakie są najbardziej topowe marki i produkty w 2018 roku?

źródło: spicegirls-exhibition.com
źródło: spicegirls-exhibition.com