Vans łączy modę uliczną ze sztuką, tworząc kolekcję inspirowaną dziełami Van Gogha

218
źródło: vans.com

Vans nawiązał nietypową współpracę z Muzeum Van Gogha w Amsterdamie. Marka postawiła na unikatowe połączenie street style’u ze sztuką wysoką. W limitowanej kolekcji inspirowanej twórczością Vincenta van Gogha znajdziemy ubrania i obuwie z motywami największych dzieł holenderskiego malarza.

Vincent van Gogh to zdecydowanie jeden z najpopularniejszych postimpresjonistów wśród zachodnioeuropejskich twórców. Spośród ponad 2 tysięcy prac malarza, wybrano cztery najpopularniejsze i to właśnie je zdecydowano się umieścić na limitowanej kolekcji ubrań. Wśród tych dzieł znalazły się: Słoneczniki, Czaszka z palącym się papierosem, Kwitnący migdałowiec oraz autoportret artysty. Będzie je można odnaleźć między innymi na koszulkach, bluzach czy bomberkach.

źródło: vans.com

Prace Van Gogha znajdziemy również na najpopularniejszych modelach obuwia Vans: Old Skool, Slip-On, Authentic i Sk8-Hi. Każdy model będzie posiadać unikatową wkładkę, na której zostanie nadrukowane logo muzeum, a także specjalną metkę, która zawierać będzie historyczne fakty dotyczące poszczególnych dzieł.

Część zysków ze sprzedaży kolekcji zostanie przekazane na konto muzeum, w celu ochrony i konserwacji dzieł Vincenta van Gogha. Kolekcja będzie dostępna w sprzedaży 3 sierpnia. Będzie można ją zakupić w siedzibie muzeum w Amsterdamie, na stronie internetowej The Vincent van Gogh Museum oraz sklepie internetowym Vans.

>>> Zobacz również: Projektanci stawiają na współpracę. Najciekawsze projekty tego sezonu

źródło: vans.com
źródło: vans.com
źródło: vans.com
źródło: vans.com