Już po raz drugi w bieżącym roku spółka The Body Shop została wystawiona na sprzedaż. Decyzja o jej zlicytowaniu jest wynikiem nawarstwiających się problemów finansowych kosmetycznego podmiotu. Tym razem pojawiło się jednak światełko w tunelu. Uratowaniem The Body Shop zainteresowały się Marks & Spencer oraz Next.
Przeczytaj również: Te firmy nie poradziły sobie na rynku. Największe bankructwa 2024 roku
Problemy finansowe The Body Shop. Dlaczego spółka popadła w kryzys?
Sytuacja z którą obecnie boryka się The Body Shop jest lustrzanym odbiciem trudności obserwowanych na rynku kosmetycznym. Branża ma kłopot z nadążeniem za zmieniającymi się trendami oraz oczekiwaniami konsumentów. Skalę problemów dotykających spółkę uwidaczniają upadłości jej oddziałów we Francji, Niemczech, Danii oraz Wielkiej Brytanii. Likwidacją dotknięte zostały również struktury The Body Shop działające na terenie Ameryki Północnej.
Przeczytaj również: Najpopularniejsza kryptowaluta powyżej 70 tys. USD? „Rynek czeka na sygnał, który ośmieli inwestorów do akceptowania cen Bitcoina”
Marks & Spencer oraz Next myślą nad przejęciem The Body Shop
To już nie pierwszy raz w tym roku kiedy spółka The Body Shop zostaje wystawiona na sprzedaż. Tym razem obserwowane zainteresowanie jej przejęciem jest jednak większe. Jak informują jej władze bieżąca liczba ofert wskazuje na dużą atrakcyjność kosmetycznego podmiotu, nawet pomimo dużych problemów finansowych, z którymi się boryka. Wśród oferentów znaleźli się między innymi Marks & Spencer, Next oraz grupa Aurelius.
Dopięcie transakcji nie będzie w tym przypadku proste. Stan prawny The Body Shop jest skomplikowany, ponadto występuje znaczna różnorodność po stronie zainteresowanych. Zauważmy, że administrująca spółkę FRP Advisory próbowała zawrzeć umowę z wierzycielami pozwalającą na jej restrukturyzację. Ten plan zakończył się jednak fiaskiem, co doprowadziło do rozpoczęcia procesu sprzedaży. Niewątpliwie utrzymująca się stagnacja zagraża istnieniu kosmetycznego giganta, który po wycofaniu przez HSBC linii kredytowej znacząco ograniczył płynność finansową.
Zdjęcie główne: mat. prasowy