noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Najpopularniejsza kryptowaluta powyżej 70 tys. USD? „Rynek czeka na sygnał, który ośmieli inwestorów do akceptowania cen Bitcoina”

REKLAMA
REKLAMA
noSlotData

Zdaniem Petera Brandta, tradera kryptowalut, Bitcoin może osiągnąć szczyt cyklu na poziomie 130 tys. – 150 tys. USD między końcem sierpnia a początkiem września 2025 roku. Jego obecne notowania sięgają 70 tys. USD. Co o bieżącej sytuacji sądzą giełdowi analitycy? Mamy komentarz eksperta XTB.

Przeczytaj również: W 2024 roku znana polska marka wyda na inwestycje 20 mln zł. Przybliżamy szczegóły

Wzrost wartości Bitcoina. Komentarz eksperta XTB

– Rynek kryptowalut czeka przede wszystkim na sygnał, który ośmieli inwestorów do akceptowania cen Bitcoina powyżej psychologicznej bariery 70 tys. USD. Niewątpliwie pozytywny sygnał ostatnio płynie z danych on-chain, gdzie po masowej wyprzedaży BTC przez długoterminowych inwestorów w kwietniu, ponownie widzimy dodatnią aktywność zakupową w tej grupie. To pozwala spekulować o wyczerpaniu sił podażowych, na tym etapie hossy – tłumaczy Eryk Szmyd, analityk XTB.

W bieżącym tygodniu EBC rozpocznie cykl obniżek stóp, inwestorzy mogą uważnie obserwować zachowanie aktywów skorelowanych z inflacją takich jak rentowności, czy same ceny obligacji. Choć oczy zwrócone są przede wszystkim w kierunku Fed, rynek może jako ‘optymistyczny’ widzieć fakt, że banki centralne niebawem zaczną (bardzo powoli), na wzór EBC ‘schodzić’ z jastrzębiej polityki, potencjalnie rozpędzając momentum aktywów, o zmiennej i znacznej rozpiętości cenowej, jak kryptowaluty.

Przeczytaj również: Rynek dóbr luksusowych w Polsce wyprzedził inflację. „Po raz kolejny dowiedziono tezy, że najbogatsi bogacą się najszybciej” [raport]

Relatywnie do przeszłych cykli, płytkie korekty Bitcoina aktualnie wskazują, że dwucyfrowe spadki są szybko ‘wyłapywane’ przez fundusze, czyniąc BTC mainstreamowym, mniej podatnym na ekstremalne warunki aktywem cyfrowym. Dodatkowy popyt z funduszy ETF minimalizuje post-halvingową sprzedaż górników, a zaskakująca akceptacja spotowych funduszy na Ethereum w USA niesie ze sobą długoterminowe, pozytywne czynniki dla rozwoju całego rynku kryptowalut – podsumowuje Szmyd.

Pexels

Zdjęcie główne: Pexels

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES