Podczas Cracow Fashion Week kawiarnia krawiecka Slow Fashion Cafe otwiera swoje progi na szereg spotkań i wykładów skierowanych do wszystkich zainteresowanych zagadnieniami związanymi z modą. W niewielkim, ale klimatycznym wnętrzu na Bożego Ciała 10, wielbiciele mody i szycia będą mogli przez cały krakowski tydzień mody szyć, konstruować formy, słuchać ciekawych prelekcji, a na koniec obejrzeć pokaz mody ubrań uszytych przez wykładowców i kursantów Slow Fashion Cafe.
Wykłady dotyczyć będą tematów związanych z zapleczem pracy młodego przedsiębiorcy, możliwościami i trudnościami, z jakimi styka się on na co dzień. Zaproszeni goście, a wśród nich projektantka i rzemieślniczka, fotografka, historyk sztuki, stylistka i choreografka pokazów mody, specjalistka ds. marketingu i gość specjalny – przedstawiciel programu Youth Busines Poland podzielą się własnymi doświadczeniami, pasją i wiedzą w zakresie praw rządzących branżami, w których się specjalizują.
Jak co roku odbędzie się też noc szycia i noc konstrukcji. Praktyczne warsztaty to niepowtarzalna okazja aby zapoznać się z tajnikami szycia i przerabiania odzieży oraz konstruowania form odzieżowych. To także niebanalny sposób na kreatywne i twórcze spędzenie wieczoru na krakowskim Kazimierzu.
Zakończeniem tygodnia mody będzie pokaz kolekcji Szkoły Szycia Németh&Stypulska. Swoimi pracami pochwalą się nie tylko projektantki Németh&Stypulska i instruktorki szycia Anna Gawor i Jagoda Rymut, ale również uczestnicy warsztatów krawieckich. Będzie to bez wątpienia pokaz wszystkich możliwych technik krawieckich – od tych zaawansowanych po banalnie proste, przy czym szalenie efektowne fasony.
Pierwszy z wykładów odbędzie się w poniedziałek 23 marca, a jego tematem będzie “Od pasji do własnej firmy.” Wykład poprowadzą: Monika Przywara-Strzałka — Projektantka rzemieślniczka i właścicielka marki produkującej skórzane torby i akcesoria i Adrian Migoń — manager programu Youth Busines Poland. Posłuchamy o miłości do tradycyjnego rzemiosła i trudnym procesie zdobywania wiedzy i umiejętności. Właścicielka firmy postara się odpowiedzieć na pytanie czy warto realizować marzenia i jak się do tego najlepiej przygotować. Czy wystarczy sama pasja i chęci, czy może potrzeba dużo więcej?
W drugiej części spotkania głos zabierze przedstawiciel Youth Business Poland – programu mentoringowo-szkoleniowego, którego celem jest dostarczenie niezbędnej wiedzy biznesowej i wsparcia dla początkujących przedsiębiorców, tak aby poprzez uzyskanie odpowiedniej wiedzy i umiejętności zwiększyć szanse na sukces firmy.
Bezpłatny program wsparcia to duża szansa dla osób stawiających pierwsze kroki w biznesie. Wsparcie mentora na etapie planowania przedsiębiorstwa, korzystanie z jego doświadczenia i rozległej wiedzy, może być nieocenioną szansą na uniknięcie wielu błędów.
Tego dnia będzie można posłuchać o ciekawych przykładach sukcesów młodych firm, ale również o porażkach i błędach.
Szczegółowy harmonogram wykładów i spotkań dostępny jest na stronie: slowfashioncafe.pl
Autor: Monika Komorowska