noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Pomysł na weekend: książkowe nowości o modzie

REKLAMA
noSlotData

Kolejny długi weekend za pasem. Święta tuż tuż. Nasz pomysł na spędzenie wolnego czasu? Książki. Moda wkroczyła do księgarni na dobre. Półki uginają się od poradników, przewodników, biografii. Co wybrać gdy najdzie nas ochota na czytanie o modzie?

Oto pozycje, które nie rozczarują.

„The Eye: How the World’s Most Influential Creative Directors Develop Their Vision”, aut. Nathan Williams

Nathan Williams, współzałożyciel i dyrektor kreatywny rozsławionego na świecie magazynu lifestylowego „Kinfolk” wydał książkę poświęconą dyrektorom kreatywnym. Mimo, że nie zawsze na świeczniku, to w ich rękach spoczywa pomyślność projektu. Najbardziej liczące się nazwiska w tej kategorii wśród nich m.in. Grace Coddington, Luca Guadagnino czy Alexandre de Betak dzielą się z czytelnikami przemyśleniami na temat pracy i życia. Udzielają rad i próbują zdefiniować sukces.

Pozycja dla każdego – zakręconego na punkcie mody obserwatora branży, jak i insidera, który chce uczyć się od najlepszych.

źródło: residencemagazine.se

„Drzwi do Stylu”, aut. Dorota Wróblewska, Agnieszka L. Janas

Doroty Wróblewskiej nie trzeba przedstawiać. Ikona polskiej branży mody, producentka pokazów i imprez modowych. Jest jedną z niewielu osób, która otwarcie przedstawia swoje zdanie o stanie polskiej branży mody – nie szczędzi krytyki, ale  gdy trzeba także komplementuje. „Drzwi do stylu” to przede wszystkim rozmowa dwóch kobiet – o modzie i nie tylko. Autorki dyskutują o problemach globalnych – o tym jak działają sieciówki, jak robimy zakupy, oceniają polską branżę mody, poruszają także zagadnienia bardzo personalne jak budowanie własnego wizerunku.

Idealna dla tych, którzy chcieliby spojrzeć krytycznym okiem na świat mody, a także na własny stosunek do ubrań. Premiera 14 listopada.

źródło: empik.com

„World of Style”, aut. Aimee Song

Influencerka, blogerka modowa, przedsiębiorczyni, vlogerka, autorka książek. Jest wiele określeń, które pasują do Aimee Song autorki bloga „Song of Style”. Pierwsza książka Aimee „Pokaż swój styl” o tym jak zaistnieć na Instagramie, stała się natychmiastowym hitem i szturmem podbiła listę bestellerów „The New York Times”. 5 milionów followersów to nie przelewki. Aimee Song wie jak estetycznie zawładnąć umysłami czytelników. „World of Style” to album dokumentujący podróże i – oczywiście – stylizacje blogerki z najciekawszych miejsc na świecie. Skrót z Instagrama wydany w formie książki? Na to wygląda. Ale jaki to przyjemny widok…

Instagram pożera Twój wolny czas? Przerzuć się na książkę!

https://www.instagram.com/p/BpX6J01Djhc/?utm_source=ig_web_copy_link

„Pod podszewką”, aut. Sylwia Stano, Zofia Karaszewska

Autorki, znane w Internetowym świecie jako „Książniczki” (od nazwy prowadzonego bloga „Książniczki mają zdanie”) wzięły na warsztat pisarzy i ich…szafy. Efekt? Interesujące rozmowy o życiu zainspirowane ubraniami. Projekt „Pod poszewką” to – oprócz książki – także cała kolekcja ubrań zaprojektowana razem z pisarzami, wśród których znaleźli się m.in. Katarzyna Bonda, Olga Tokarczuk oraz Łukasz Orbitowski.

Kochasz modę i czytanie? Nie mogłeś trafić lepiej. Premiera książki 14 listopada.

https://www.instagram.com/p/BpUBMhsApJm/?utm_source=ig_web_copy_link

„Moda Polska Warszawa”, aut. Ewa Rzechorzek

O Modzie Polskiej zrobiło się głośno za sprawą wystawy organizowanej przez Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. Jedno z najprężniej działających przedsiębiorstw w czasach powojennych do dzisiaj rozbudza wyobraźnię rodziców i dziadków. Polki szturmem ruszyły do szaf babć i matek w poszukiwaniu szykownych ubrań z metką „Mody Polskiej”. Dzisiaj, po spektakularnym upadku przedsiębiorstwa, takie znaleziska są na wagę złota.

Książka Ewy Rzechorzek to dogłębna analiza tego, co działo się w centrum modowego uniwersum PRL. Od powstania firmy i rządów „polskiej Coco Chanel” Jadwigi Grabowskiej, przez czasy panowania Jerzego Antkowiaka (któremu poświęcona jest łódzka wystawa), aż po bolesny upadek wielkiej instytucji. Wspomnienia klientek, artykuły prasowe i archiwa, które zebrała i przeanalizowała autorka, nakreśliły niezwykle interesującą historię. Moda Polska to dziś jedynie wspomnienie. Jak dobrze, że zostało tak dobrze opisane.

https://www.instagram.com/p/BfMB6yqh9iT/?utm_source=ig_web_copy_link

>>> Przeczytaj również: Propozycja na weekend. Które filmy o modzie warto zobaczyć?

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES