Czy New Wave od Louis Vuitton zostanie nową „it-bag”?

114
źródło: louisvuitton.com

Poznajcie obowiązkowe akcesorium na najbliższy sezon – torebkę New Wave od Louis Vuitton.

Louis Vuitton wraz z wydaniem nowego modelu torebek przenosi nas prosto do lat 80. Nazwa New Wave pochodzi od jednego z najbardziej kluczowych gatunków muzycznych, który powstał trzy dekady temu. Do tego kanonu zaliczamy takie kultowe grupy jak między innymi: Depeche Mode, New Order czy Talking Heads.

Pomimo że inspiracje do jej stworzenia sięgają lat 80. ubiegłego wieku, torebka New Wave jest bardzo nowoczesna. W tym modelu pojawiło się wiele cech nietypowych dla projektów francuskiego domu mody. Pierwszym z nich są pikowania, do tej pory dość charakterystyczne dla torebek Gucci, Chanel czy Saint Laurent. New Wave posiada długi łańcuszek, który dotychczas również nie był typowy dla modeli Louis Vuitton. Torebka utraciła również „sztywny” fason, na rzecz wykonania z miękkiej jagnięcej skóry. Koktajlowy fason, w jakim New Wave została wydana, również różni się od wcześniejszych wielkomiejskich propozycji marki.

Nie zabrakło tu natomiast charakterystycznego dla marki logo złożonego z dwóch splecionych liter. Niektóre modele zdobi pasek, na którym wyszyte zostały tęczowe litery tworzące napis „Vuitton”. Torebka została wydana w pięciu kolorach: czerwonym, turkusowym, jasnoróżowym, a także w klasycznej czerni i bieli.

źródło: louisvuitton.com
źródło: louisvuitton.com
źródło: louisvuitton.com
źródło: louisvuitton.com
źródło: louisvuitton.com