„Młodzi mają gdzieś faszyzm Bosaka. Głosują na niego, bo są wku*wieni i chcieliby patrzeć, jak to wszystko płonie”

20
gov.pl

„Byłbym ostrożny z pokrzykiwaniem, że młodzi nic się nie znają i głupio głosują na faszystę. Jestem skłonny przeciąć zakład, że głos na Bosaka był głosem na program gospodarczy i postulaty rozwalenia w drzazgi systemu, który po 30 latach ma młodym do zaoferowania gównopracę na umowę-zlecenie, mieszkanie z rodzicami do trzydziestki i patrzenie jak ich pokolenie jest coraz biedniejsze, a tłuste, pięćdziesięcioletnie misie coraz tłustsze.

Wyniki pierwszej tury już znamy. Tu bez większych zaskoczeń. Wygrał kto miał wygrać, drugie miejsce zajął ten, który miał je zająć, trzecie też było dosyć pewne, czwarte nieco szokujące dla komentatorów. Ale prawdziwą konfuzję i spore zaskoczenie wywołały wyniki wyborów w najmłodszej grupie uprawnionej do głosowania. 

Według badania sondażowego Ipsos dla TVN, TVN24 i Polsatu, w grupie wiekowej 18-29 lat głosowało aż 64,5 proc. osób. To tyle samo, ile wynosiła frekwencja ogółem. Do tej pory młodym na wybory nie chciało się chodzić, głosowało zazwyczaj poniżej połowy uprawnionych. Tym razem mamy obrazek zgoła odmienny. A jak się przyjrzymy kolejności kandydatów, to już w ogóle szok i niedowierzanie” – noizz.pl

CZYTAJ WIĘCEJ