noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Kim są projektanci, którzy powalczą o LVMH Prize? Przybliżamy ich sylwetki

REKLAMA
noSlotData

LVMH Prize to obecnie jedno z najcenniejszych wyróżnień w świecie mody. Powołany do życia zaledwie pięć lat temu konkurs, stał się trampoliną do sławy dla młodych projektantów. Portugalski duet MARQUES’ALMEIDA, ukochana marka hip-hopowców HOOD BY AIR czy prawdopodobnie jedno z najgorętszych nazwisk sezonu, czyli JACQUEMUS –  ich wszystkich łączy zaszczytny tytuł zwycięzcy LVMH Prize.

LVMH PRIZE – prestiżowy konkurs dla młodych projektantów

Tegoroczna edycja konkursu LVMH Prize to niezwykle silna konkurencja. Już w półfinale (The Showroom), w którym znalazły się także dwie Polki, jurorzy mieli twardy orzech do zgryzienia. Ostatecznie do finałowej rozgrywki wybrano dziewięciu uczestników. Poniżej przedstawiamy ich sylwetki – jesteśmy pewni, że jeszcze nie raz o nich usłyszycie. Kto zdobędzie nagrodę główną? My mamy już swoje typy. Czy się potwierdzą? Gala finałowa w  Louis Vuitton Foundation w Paryżu już 6 czerwca – będziemy Was informować!

A-COLD-WALL

Samuel Ross – projektant marki doświadczenie zdobywał u boku Virgila Abloha, twórcy Off-White, (a od niedawna także projektanta linii męskiej Louis Vuitton).  Kolekcje A-COLD-WALL to połączenie uniformów brytyjskiej klasy robotniczej z kunsztownym szyciem na miarę prosto z Saville Road. Czy te dwa odległe światy da się połączyć i przekuć w sprzedażowy sukces? Butik u Harveya Nicholsa oraz Barneys to chyba wystarczające potwierdzenie.

https://www.instagram.com/p/Bfa6wuClbkx/?hl=pl&taken-by=acoldwall

BOTTER

Moda męska w niecodziennym wydaniu. Inspiracją dla kolekcji BOTTER są Karaiby, z którymi związani są projektanci marki – Rushemy Botter wielokrotnie nagradzany absolwent Royal Academy of Fine Arts w Antwerpii i Lisi Herrebrugh, która doświadczenie zdobywała w marce Viktor&Rolf. Niedawno BOTTER zdobył inną, niezwykle cenną nagrodę Grand Prize na Hyères International Festival of Fashion and Photography, (który nazywany jest odpowiednikiem festiwalu w Cannes dla branży mody). Czyżby zwycięstwo w konkursie LVMH zostało już przypieczętowane?

https://www.instagram.com/p/BgozNeDAcpe/?taken-by=rushemybotter

LOVERBOY

Mimo młodego wieku (zaledwie 27 lat!) projektant Charles Jeffrey jest już dobrze znany krytykom mody. Swoje kolekcje pokazuje na London Fashion Week, a “The Guardian” nazywa go „niezaprzeczalną gwiazdą londyńskiej mody”. Tim Blanks pokusił się o porównanie Jeffreya do niedoścignionego jak dotąd Alexandra McQueena. I trudno się z tym określeniem nie zgodzić, obserwując pokazy marki LOVERBOY. Wymalowani modele krzyczący na publiczność, leżące na wybiegu modelki pijące wino wprost z butelki ubrane w… stroje-rzeźby! Która marka prezentuje obecnie coś podobnego? Jak się jednak okazuje, w tym szaleństwie jest metoda. Performance to jedno, ale moda to przede wszystkim biznes. Wie o tym także Jeffrey, który swoje projekty sprzedaje w największych multibrandach na świecie, trafiając do serc fanów Vivienne Westwood i Comme des Garçon.

https://www.instagram.com/p/Bfk6pzgguD5/?taken-by=_charlesjeffrey

DOUBLET

To jedna z najbardziej tajemniczych marek spośród wszystkich finalistów. Pochodzący z Japonii Masayuki Ino niewiele mówi o sobie. Wiadomo, że przy kolekcjach DOUBLET współpracuje z megagwiazdą wśród projektantów wzorów Takashi Murakamim, którego pomysły przez wiele lat podziwiać mogliśmy w kolekcjach Louis Vuitton. DOUBLET to bardzo świeże spojrzenie na modę streetwearową, połączenie VETEMENTS i Supreme. Brzmi jak spełnienie marzeń dzisiejszych fashionistów? To chyba właściwy wniosek biorąc pod uwagę, że DOUBLET sprzedawany jest w najmodniejszych butikach na świecie – Dover Street Market, Ginza czy 10 Corso Como.

https://www.instagram.com/p/Bg_ZfVHFQ-g/?hl=pl&taken-by=__doublet__

ECKHAUS LATTA

Jeżeli śledzicie na bieżąco branżę mody, prawdopodobnie ECKHAUS LATTA nie brzmi dla Was obco. Stworzona w 2011 roku marka na nowo odkrywa modę damską, korzystając z doświadczenia, jakie projektanci Mike Eckhaus i Zoe Latta zdobywali pracując dla Marc by Marc Jacobs (Eckhaus) czy projektując wzory i tkaniny dla Proenza Schouler, Calvin Klein i innych (Latta). Marka znana jest także ze swoich artystycznych projektów wystawianych w MOCA (LA), MoMA PS1 (NYC) czy na 51 Biennale w Wenecji oraz bardzo głośnych kampanii reklamowych (uznawanych przez wielu za skandaliczne). A same projekty? Proste, niemal surowe kroje, rzucające się w oczy kolory i niecodzienny wybór modelek (na wybiegu pojawiły się modelki w ciąży) zapewniły ECKHAUS LATTA tytuł jednej z siedmiu najlepszych kolekcji sezonu wiosennego według magazynu “VOGUE”. Czy jury LVMH Prize przychyli się do tej opinii?

https://www.instagram.com/p/BahWIIAln5c/?hl=en&taken-by=eckhaus_latta

KWAIDAN EDITIONS

Kwaidan (jap.) znaczy dziwne historie. To określenie najlepiej podsumowuje twórczość Léa Dickely i Hung La – projektantów marki. Ich projekty to jak powrót do lat 90., ale z lepszymi tkaninami i w bardziej niestandardowych stylizacjach. Mimo tego, że marka może pochwalić się dopiero dwoma kolekcjami, projekty z metką KWAIDAN EDITIONS cieszą się wielkim zainteresowaniem kupców mody. Na markę postawiły już MATCHESFASHION czy SSENSES.

https://www.instagram.com/p/BbM3yyfH7Ub/?taken-by=kwaidaneditions

LUDOVIC DE SAINT SERNIN

Francuz dopiero stawia pierwsze, samodzielne kroki jako projektant, ale w branży mody ma bogate doświadczenie. Przez ponad trzy lata pracował u boku Olivera Rousteinga w Balmain. W wieku 26 lat pokazał pierwszą kolekcję sygnowaną własnym nazwiskiem na Paris Fashion Week, rozpoczął współpracę z Repettoon projektując baletki dla kobiet i mężczyzn, a także stworzył kapsułową kolekcję dla The Webster – amerykańskiego multibrandu. Jego projekty – zarówno damskie, jak i męskie – określić można jako „odważny minimalizm”. Gdzieś na granicy dobrego smaku, sprawiają, że nie możesz oderwać od nich wzroku…

https://www.instagram.com/p/BggKHKbHOAv/?taken-by=ludovicdesaintsernin>

MATTHEW ADAMS DOLAN

Jeden z ulubionych projektantów Rihanny i Lady Gagi. Przyłapane na ulicy w dżinsowych kreacjach Dolana przysporzyły mu zainteresowania i miejsca w zestawieniach najbardziej obiecujących amerykańskim projektantów. Dżins – ulubiony materiał absolwenta prestiżowego PARSONS – stał się znakiem rozpoznawczym jego kolekcji i zyskał nowe życie. Denimowy garnitur? Kombinezon? A może szlafrok? W wydaniu made by MATTHEW ADAMS DOLAN chcielibyśmy nosić wszystko!

https://www.instagram.com/p/BfEe7x-FFrG/?taken-by=matthewadamsdolan

ROKH

Przez ostatnie lata projektant marki Rokh Hwang odpowiadał za kolekcję RTW we francuskim domu mody Celine. Czy potrzeba lepszej rekomendacji, by przyjrzeć się projektom Koreańczyka? Proste, ostre cięcia, szlachetne materiały i dużo, dużo warstw. Kolory ziemi, ponadczasowe kroje i intrygujące stylizacje. Projekty ROKH mają szansę podbić świat mody i rywalizować z Celine.

https://www.instagram.com/p/BhG022uArpt/?taken-by=rokhofficial

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES