Gdańska spółka LPP stworzyła wraz z agencją Papaya Films klip promujący kreatywność swoich pracowników oraz zachęcający podobne osoby do aplikowania na liczne stanowiska pracy.
Za reżyserię filmu odpowiedzialny był Michał Sierakowski, laureat zeszłorocznej edycji konkursu Papaya Young Creators.
Ideą współpracy było zderzenie kreatywnych umysłów objętych wsparciem agencji Papaya z nietuzinkowymi historiami pracowników LPP, którzy na co dzień, pośrednio lub bezpośrednio, zajmują się tworzeniem kolekcji modowych pięciu marek spółki: Reserved, Cropp, Mohito, House oraz Sinsay. W tym celu wśród laureatów konkursu Papaya Young Creators ogłoszony został konkurs na najciekawszą interpretację kreatywnego środowiska pracy w LPP.
– Wyrazy uznania dla LPP za oddanie narracji młodemu twórcy. Cieszy nas, że są na polskim rynku reklamowym marketerzy, którzy w swojej strategii uwzględniają głos publiczności, do której mówią. W ten sposób buduje się nie tylko nowatorskie, ale przede wszystkim autentyczne formy dotarcia – mówi Kacper Sawicki, szef Papaya Films.
Współpraca twórców filmowych z zespołem LPP to wyraz wrażliwości oraz zrozumienia potrzeb rozwoju zawodowego. W związku z ciągłą rozbudową gdańska spółka szuka kolejnych utalentowanych, twórczych i gotowych na wyzwania pracowników. Tylko w tym roku zamierza zatrudnić kolejne 300 osób, które zasilą w dużej mierze zespoły działające w centrali firmy.
– Istotą naszej branży jest działalność kreatywna. Cały czas się rozwijamy, w związku z tym podjęliśmy decyzję, że warto byłoby przemówić do kreatywnych umysłów, aby przyciągną ich do naszej firmy – tłumaczy Sławomir Ronkowski, dyrektor ds. komunikacji wewnętrznej i CSR w LPP.
Promowanie twórczego myślenia to także cel, który od 9 lat przyświeca konkursowi Papaya Young Creators. W tym roku finaliści otrzymali dodatkowe zadanie, a więc stworzenie filmu dla polskiego producenta odzieży. Jury LPP na podstawie nadesłanych propozycji wybrało pomysł Michała Sierakowskiego zatytułowany „Nie byłoby nas bez Waszej wyobraźni”
i to on wyreżyserował klip.
Do udziału w promocji LPP, jako miejsca pracy dla osób kreatywnych, zaproszono przedstawicieli trzech działów: przygotowania produktu, komunikacji wizualnej i inwestycji. Bohaterami filmu są: graficzka Sylwia A. Jankowska, projektantka Dominika Mowińska-Piech, kupczyni mody Katarzyna Czystaw-Uznańska, projektantka witryn Mariola Wawrzyńska i architekt Marek Rogala. Reprezentują oni różne brandy LPP i szeroki zakres specjalizacji, a ich zawodowe historie wpisane są w szerszy kontekst zainteresowań – malowanie, architektura wnętrz, aktorstwo, politologia, prowadzenie własnej galerii.
– Kreatywność i pasja zarówno w pracy, jak i w życiu prywatnym, to cecha łącząca naszych pracowników. Michał Sierakowski doskonale uchwycił to w swoim filmie – dodaje Sławomir Ronkowski.
Artysta zrealizował klip na analogowej taśmie, stosując różne formaty i style. – Pion i poziom, obraz w obrazie, taśma 8 mm, która jest ziarnista i poruszona czy dająca lepszą jakość taśma 16 mm, bardziej nastrojowa i dodająca naturalności. Jestem bardzo zadowolony z finalnego kształtu tej produkcji – mówi Michał Sierakowski.
LPP zatrudnia dziś ponad 24 tys. osób. W kilku biurach projektowych pracuje ponad 300 projektantów, a łącznie w procesie kreowania kolekcji modowych dla pięciu marek z portfolio spółki czuwa ponad 1100 osób. Rozwój, w tym ekspansja na kolejnych rynkach zagranicznych, sprawia, że firma dalej rozbudowuje swoje działy i poszukuje pracowników z różnymi kompetencjami, również z obszarów niezwiązanych bezpośrednio z modą.
>>> Przeczytaj również: Świadoma moda na ratunek planecie. 5 polskich marek upcyklingowych, które warto znać