noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Kolejny sukces polskiej artystki Joanny Hawrot w Japonii

REKLAMA
noSlotData

Podczas wydarzenia kulturalnego Eye on Poland w Tokio oraz na festiwalu Biwako Biennale reprezentantka polskiego dizajnu, Joanna Hawrot, zadebiutowała ze swoim projektem #KASILLYGAME, który był efektem kooperacji z Kassily Wandinsky. Twórczyni artystycznych performance’ów, zajmująca się sztuką oraz modą, realizuje filozofię FROM FASHION TO ART.

Cykl wystaw polskiej sztuki współczesnej w tętniącym życiem Tokio został zorganizowany przez Instytut Polski w Tokio oraz Instytut Adama Mickiewicza w Warszawie. W renomowanej galerii 3331 Arts Chiyoda można było zobaczyć prace takich grafików jak: Lech Majewski, Jakub de Barbaro oraz Edgar Bąk. Na festiwalu Eye on Poland odbył się także wykład Joanny Hawrot. Artystka opowiadała o autorskiej filozofii FROM FASHION TO ART oraz przedstawiła swój wspólny projekt z Kassily Wandinsky, który dotyczył  powołania do życia nowego języka wizualnego, alfabetu koloru i haseł. Do grona zaproszonych gości należeli przedstawiciele japońskich mediów oraz instytucji kulturalnych i rządowych. 

Joanna HawrotPo debiucie w Tokio Joanna Hawrot pokazała swój asamblaż na siódmej edycji Biwako Biennale. Na tym międzynarodowym festiwalu sztuki współczesnej można było zobaczyć prace 70 artystów z całego świata. Pokazowi multimedialnej instalacji #KASSILYGAME towarzyszył muzyczny performance duetu AWAYA. 

Przygotowania do projektu trwały ponad rok i obejmowały złożony proces projektowania idei połączenia wideo instalacji z ponad 50-metrową tkaniną ozdobioną znakami nawiązującymi do alfabetu morskiego.

Podróż projektantki do Kraju Kwitnącej Wiśni to ukoronowanie jej dotychczasowej działalności oraz nowa perspektywa rozwoju marki na rynku azjatyckim. Artystyczny debiut filozofii FROM FASHION TO ART w Japonii to zapowiedź kolejnych projektów łączących modę i sztukę. Polska premiera instalacji #KASSILYGAME będzie miała miejsce w 2017 roku.
Joanna Hawrot


WIĘCEJ O PROJEKTANTCE I WYDARZENIU

JOANNA HAWROT to nowoczesna marka modowa sygnowana imieniem i nazwiskiem polskiej projektantki, zdobywczyni tytułu Projektant Roku #BEGINDESIRE konkursu Hush Selected 2014. Jej charakterystyczny styl to mariaż futurystycznych i stylizowanych elementów, efekt traktowania mody jako pełnoprawnej dziedziny sztuki. Tematyczne cykle kolekcji prezentowane w formie artystycznych instalacji realizują filozofię marki FROM FASHION TO ART. Zamierzeniem marki jest budowanie wizerunku kobiety bezkompromisowo komunikującej się z rzeczywistością za pomocą ubioru, tworzenie estetyki swobodnie poruszającej się pomiędzy haute couture a prêt-à-porter.
www.joannahawrot.com

BIWAKO BIENNALE 2016 to międzynarodowy festiwal sztuki współczesnej odbywający się w Japonii w mieście Omihachiman. Cykl wydarzeń kulturowych rozpoczął się w 2001 roku. Jego inicjatorką jest Yoko Nakata – obecna dyrektor artystyczna biennale. Każda edycja posiada hasło przewodnie. Ostatnia nosiła tytuł „Wieczny sen”. Instalacje artystów z całego świata zaprezentowano w odrestaurowanych tradycyjnych japońskich domach. W przedsięwzięciu wzięły udział osoby zasłużone w świecie mody i sztuki. Do tego grona zaliczały się tworzący z soli Motoi Yamamoto, Hiroko Koshino, siostra ikony mody Junko Koshino, a także polska projektantka – Joanna Hawrot.
www.energyfield.org

Joanna Hawrot

AWAYA to japoński duet, w którego skład wchodzi Fukushima Masatomo i Okuno Yumiko. Realizują filozofię „art work of sound” żyjąc w Kumano. Nagrany naturalny materiał dźwiękowy wzbogacają o nowoczesne brzmienia syntezatorów, klasycznych instrumentów i swojego głosu, inspirując się otoczeniem. Ich twórczość towarzyszy licznym przedsięwzięciom artystycznym. Oryginalny koncept zwrócił uwagę całego świata na muzyków. Podczas 7. edycji Biwako Biennale duet Awaya współtworzył instalację polskiej projektantki Joanny Hawrot.
www.awayajp.com

EYE ON POLAND to wydarzenie kulturowe przybliżające polską sztukę współczesną. Organizowane jest przez Instytut Polski oraz Instytut Adama Mickiewicza w Warszawie. Kuratelę nad wydarzeniem objęła para warszawskich grafików Magdalena i ArturFrankowski. Premiera festiwalu odbyła się w renomowanej galerii 3331 Arts Chiyoda w Tokio. Swoje prace zaprezentowali najlepsi polscy graficy projektowi. Podjęta inicjatywa wiąże się z rosnącym uznaniem rodzimych dzieł na arenie międzynarodowej. Festiwal zwieńczył wykład Joanny Hawrot autorskiej filozofii „From Fashion to Art” w towarzystwie wystawy #KASSILYGAME prezentującej najnowszą twórczość projektantki.
www.instytut-polski.org

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES