Grupa Kering wśród 50 największych przedsiębiorstw w Europie

197
źródło: businessoffashion.com

Notowania francuskiej grupy Kering trafiły na prestiżowy indeks Euro Stoxx 50. Spółka znajdzie się towarzystwie takich modowych gigantów jak LVMH Moet Hennessy czy Adidas. 

Euro Stoxx 50 to grupa 50 największych przedsiębiorstw państw strefy euro. Indeks Euro Stoxx 50 jest jednym z najuważniej obserwowanych wskaźników na rynku europejskim, a związane z nim spółki cieszą się dużym powodzeniem wśród inwestorów. Do tej elitarnej grupy dołączy teraz francuski Kering.

Cieszę się, że akcje Keringa są notowane na Euro Stoxx 50. To, że grupa założona przez mojego ojca w 1963 roku jest obecnie jedną z pięćdziesięciu największych grup kapitałowych w strefie euro, jest ukłonem dla wartości, które zawsze nas prowadziły. Ten symboliczny krok ilustruje naszą rosnącą wartość tworzenia oraz podkreśla znaczenie naszego modelu rozwoju. Pokazuje to również zaufanie rynku do naszej zdolności osiągania rentownego, trwałego i konsekwentnego wzrostu organicznego – wyznał w oświadczeniu właściciel grupy Kering, François-Henri Pinault.

Francuska grupa Kering jest właścicielem takich marek jak między innymi Gucci, Saint Laurent, Bottega Veneta, Balenciaga oraz Alexander McQueen. W 2017 roku jej dochody osiągnęły 10.816 miliardów euro.

>>> Zobacz również: Kering notuje rekordowe wyniki sprzedaży