noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

„Fotograf w trakcie sesji wyjął penisa” Molestowanie w świecie mody

REKLAMA
noSlotData

Afera z Harveyem Weinsteinem otworzyła puszkę Pandory, coraz więcej kobiet otwiera usta, również w świecie mody.

Harvey Weinstein – znany producent filmowy – przez lata stosował stały schemat „uwodzenia” swoich podwładnych w pokoju hotelowym, gdzie nakłaniał aspirujące modelki do rozebrania się, wzięcia z nim prysznica czy oglądania go w akcie masturbacji. W ciągu kilku dni od ujawnienia afery swój głos w tej sprawie zabrały już m.in. Angelina Jolie i Gwyneth Paltrow, które też miały z Weinsteinem do czynienia. Do tego, że była molestowana przyznała się też brytyjska aktorka i modelka Cara Delevingne. Cara publicznie na Instagramie opowiedziała o zajściu w jednym z hollywoodzkich hoteli. W hotelowym apartamencie producent miał od niej wymagać, aby całowała przy nim inną kobietę.

https://www.instagram.com/p/BaHc485FRVx/

Czy branża mody jest inna?

Ta historia sprawiła, że coraz więcej kobiet zaczęło głośno mówić o molestowaniu seksualnym w świecie mody. Modelki dość często robią szum wokół niegodziwego traktowania na planach kampanii czy przed pokazami tak jak to miało miejsce w przypadku pokazów Balenciaga. Rzadko się jednak mówi o niekomfortowych i intymnych sytuacjach, bo zwykle są zbyt osobiste, aby móc je poruszyć na forum publicznym. Niektóre z historii możemy przeczytać na koncie Instagramowym Cameron Russell, dziś aktywistki, a kiedyś modelki. Cameron od lat podejmuje temat złego traktowania w świecie fashion, m.in. w słynnym już TED Talku. Tym razem była modelka postanowiła oddać głos wszystkim osobom, które doświadczyły molestowania i tym samym pozwalając im pozostać anonimowymi. Oto tylko niektóre ze zwierzeń:

„Fotograf wmawiał mi, że jeśli chcę osiągnąć sukces w modelingu, muszę przyzwyczaić się do pozowania nago”

„Fotograf próbował namówić mnie na kilka shotów (alkoholu), abym się rozluźniła przed sesją”

“Fotograf w trakcie pracy wyjął swojego penisa … “

Wymienione cytaty są anonimowe. Jest jednak hashtag, dzięki któremu możemy przeczytać zwierzenia tych osób, które publicznie opowiadają o podobnie przykrych zdarzeniach w świecie mody i nie tylko. Zajrzyjcie na #MyJobShouldNotIncludeAbuse i nie bądźcie obojętni na krzywdę koleżanek i kolegów z branży. Może się to przytrafić każdemu z nas!

https://www.instagram.com/p/BaO6YSNg1CG/

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES