noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Czy ZARA oferuje kolekcje ekologiczne?

REKLAMA
REKLAMA
noSlotData

Czterech zeszłorocznych finalistów konkursu CFDA/VOGUE Fashion Fund zaprojektowało mini kolekcję dla Zary. To, co ją wyróżnia to nie tylko design na światowym poziomie oraz prestiż, ale również ekologia. Stroje finalistów są zaprojektowane zgodnie z założeniami zrównoważonego rozwoju w modzie. 

CFDA/VOGUE Fashion x ZARA

Projekty zeszłorocznych finalistów CFDA/VOGUE Fashion – Barragán, Private Policy, Alejandra Alonso Rojas oraz Abasi Rosborough będą dostępne na stronie online ZARA. Sukienki, garnitury i płaszcze z kolekcji powstały w duchu zrównoważonego rozwoju. Materiały, z których zostały wykonane, proces jak i miejsce ich produkcji spełniają wszelkie wymogi ekologicznego przemysłu odzieżowego oraz posiadają zaświadczenia europejskich standardów takich jak np. CELC.

ZARA w stronę ekologii

To nie pierwszy krok sieciówki w kierunku idei zrównoważonego rozwoju w branży fast fashion. ZARA mimo tego, że nie komunikuje głośno swoich ekologicznych działań, zaczyna iść w kierunku firmy dbającej o środowisko i klimat. Czas najwyższy? Na metkach w sklepie coraz częściej zobaczyć możemy informacje o wykorzystaniu materiału z odzysku czy logo John Life czyli lini odzieżowej, która zobowiązuje się do przedłużania żywotności ubrań jak również zmniejszania negatywnego wpływu na środowisko naturalne. 

Choć to m.in. Zara (jeśli nie przede wszystkim) jest odpowiedzialna za stworzenie problemu przeogromnej konsumpcji i niebywałych ilości ubrań, które później lądują na wysypisku. Z przyjemnością jednak obserwujemy poczynania tej i innych firm, które zmierzają w kierunku neutralności klimatycznej i powoli zmieniają swoje produkty i procesy. Czekamy na więcej!

Private Policy:

Abasi Rosborough:

Alejandra Alonso Rojas:

>> Przeczytaj również: Ryłko kolejną polską marką, która sprzeciw się futrom zwierzęcym

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
Tagi

Zara

REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES