British Council i Levi’s ogłaszają nabór do międzynarodowego programu rezydencyjnego dla projektantów

239
mat. prasowe

British Council oraz Levi’s® ogłaszają nabór do międzynarodowego programu rezydencyjnego dla projektantów – Making Matters: Digital Residency 2021.

Making Matters to platforma wymiany doświadczeń oraz podejmowania eksperymentalnych działań wpisujących się w obszar gospodarki cyrkularnej ze szczególnym nakierowaniem na wykorzystanie surowców postkonsumpcyjnych.

Program jest adresowany do działających na terenie Unii Europejskiej projektantów i artystów, którzy specjalizują się w obszarze mody, materiałów i rękodzielnictwa. Skupia się na wspieraniu badań i rozwoju, a także wymiany kulturalnej między brytyjskimi i międzynarodowymi projektantami, którzy są zainteresowani odpowiedzialnymi praktykami produkcji i chcieliby nadać nowy kształt i funkcje materiałom postkonsumpcyjnym pochodzącym od Levi’s®. Inicjatywa jest częścią globalnego programu Making Matters prowadzonego przez British Council oraz inicjatywy Levi’s® by Levi’s® .

Do programu mogą się zgłaszać projektanci z Francji, Grecji, Hiszpanii, Holandii, Polski, Portugalii, Rumunii, Szwecji i Włoch. Rezydencja Levi’s® potrwa osiem tygodni, od sierpnia 2021 do października 2021 r. W ramach projektu zostanie wyłoniony projektant lub team kreatywny, który przez czas trwania rezydencji będzie współpracować online z brytyjskim partnerem. Wspólną pracę projektową zwieńczy pokaz w Levi’s® Haus w Londynie w październiku 2021 r.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 5 sierpnia, godz. 24:00 CEST 

Więcej informacji >> LINK <<