„Brazylijska projektantka tworzy ubrania, które mają podkreślać „niedoskonałości”. Kolekcja wywołała sporo kontrowersji”

133
źródło: kobieta.gazeta.pl

„Jedni krytykują, inni są zachwyceni. Kolekcja, którą zaprojektowała – urodzona w Brazylii i mieszkająca obecnie w Londynie – Karoline Vitto wywołała w Insernecie wiele kontrowersji. Ubrania zaprojektowane przez nią mają bowiem podkreślać, a nie maskować wszelkie „niedoskonałości” kobiecej sylwetki.

Karoline Vitto wbrew temu, czym zwykle kierują się projektanci mody, postanowiła pójść pod prąd i stworzyła kolekcję, która podkreśla wycięciami to, co kobiety zazwyczaj starają się ukryć pod ubraniem. –  Zakładamy bransoletkę, żeby podkreślić nadgarstki. Dlaczego nie możemy zrobić tego samego z wałeczkami na plecach – mówi brazylijska projektantka. Karoline Vitto podchodzi niestandardowo do mody i każdej z kobiet. Uważa bowiem, że każda z kobiet jest inna oraz wyjątkowa i nie da się podchodzić do ubrań, jak do masowej produkcji. Kolekcja wywołała skrajne opinie, jednak znacznie więcej pojawiło się tych pozytywnych” – kobieta.gazeta.pl

CZYTAJ WIĘCEJ