Banksy autorem londyńskiego muralu?

Banksy znów postanowił o sobie przypomnieć. Choć artysta standardowo nie przyznaje się do jego autorstwa nowego muralu na londyńskim Marble Arch, nie ma wątpliwości, kto stoi za jego powstaniem. 

W nocy z czwartku na piątek na londyńskim Marble Arch pojawiła się nowa grafika. Nieznany twórca umieścił ją na podstawie XIX-wiecznego Łuku Tryumfalnego. Eksperci od street artu są niemal pewni, że za muralem stoi właśnie Banksy.

Mural przedstawia dziewczynkę trzymającą w dłoni przedmiot ze znakiem ekologicznego ruchu Extinction Rebellion. Dziecko klęczy tuż nad świeżo zasadzoną rośliną. Tuż obok postaci widnieje napis: From this moment despair ends and tactics begin (Teraz kończy się rozpacz, a zaczyna taktyka).

Dzieło nie pojawiło się w tym miejscu przypadkowo. W piątek dobiegły końca dwa tygodnie protestu Extinction Rebellion w Londynie, a Marble Arch było jedną z kluczowych lokalizacji, gdzie aktywiści umieścili blokady.

Banksy nie po raz pierwszy postanowił poruszyć temat zmian klimatycznych. Zaledwie kilka miesięcy temu w walijskiej miejscowości Port Talbot pojawił się mural nawiązujący do istniejącego tam problemu smogu.

>>> Zobacz również: Banksy ponownie zaskakuje. Tym razem wypowiada się o Brexicie

Newsletter

FASHION BIZNES